Nincs mód rá, hogy növeljük a petesejtek számát
A nők szervezetében születésükkor már ott van az összes petesejt , amelynek száma folyamatosan csökken életük, illetve menstruációs ciklusaik folyamán. Egy nő általában nagyjából kétmillió petesejttel születik, tehát nincs is rá szükség, hogy bármilyen módon növekedjen a számuk - ez még azoknak is több mint elég, akik sok gyermeket és nagy családot szeretnének.
A fogamzásgátló nincs hatással a későbbi termékenységre
Ez is fontos információ. Ha tablettát szedünk, akkor nincs peteérés, és szó sincs arról, hogy ez pusztítaná a petesejteket, egyszerűen csak nem "használjuk fel" őket. Ugyanakkor azt is fontos tudni, hogy az évek múlásával a petesejtek is öregszenek, pusztulnak, gyengülnek akár ovulálunk, akár nem. Az endometriózisban szenvedőknek a tabletta segíthet a tünetek kordában tartásában, és egyes kutatások szerint a fogamzásgátló csökkenti a petefészekrák kialakulásának esélyét is.
A méhen belüli eszközök nem befolyásolják a termékenységet
Az úgynevezett UID-k nincsenek negatív hatással a termékenységre. Aki így védekezik, annak ugyan van peteérése, de az eszköz nem engedi beágyazódni a méhbe az esetlegesen megtermékenyített petesejtet. Ha eltávolítják, minden visszaáll a normális kerékvágásba.
Orgazmus nélkül is teherbe lehet esni
Valamilyen okból sokan hiszik, hogy az orgazmus és a fogantatás összefügg, pedig ez nincs így, és az orgazmus nem növeli az esélyét, hogy teherbe essünk. Természetesen a kellemeset össze lehet kötni a hasznossal, de orgazmus nélkül is ugyanúgy meg lehet foganni, ha egy petesejt és egy hímivarsejt találkozik.
Speciális étkezéssel nem indítható be a szülés
Számos legenda és népi hagyomány kering arról, hogy a fűszeres ételek, az ananász , a fokhagyma és egyebek fogyasztása beindítja a szülést. Nem árt, ha tisztában vagyunk vele, hogy ezek egyikére sincs tudományos bizonyíték. Együk, amit megkívánunk, amit pedig nem szeretünk, ne fogyasszuk csak azért, mert szeretnénk végre megszülni a babát.
Forrás: womenshealthmag.com