A mintavétel általában úgy zajlik, hogy az adott országban több felmerülő problémát is felsorolnak a megkérdezetteknek, akiknek hármat kell kiválasztaniuk, ami szerintük hazájukban a legtöbb aggodalomra ad okot - írja a 444.hu.
Idén januárban 27 országot vizsgáltak, és úgy találták, hogy a legtöbb országban az emberek úgy érzik, rossz irányba mennek a dolgok. A magyarok különösen borúlátóak voltak: Brazília, Mexikó és Olaszország után mi jöttünk az összesített szorongásrangsorban.
Világszerte a legnagyobb szorongástényező a munkanélküliség , ez a megkérdezettek 35 százalékánál jött elő az egyik említett problémaként. Ebben Magyarországon jobb a helyzet, nyilván a munkaerőhiány miatt is, de nálunk csak a megkérdezettek 19 százaléka említette ezt a problémát. Összesített globális rangsorban második helyen a pénzügyi/politikai korrupció végzett, és ez nálunk is elől szerepelt: magyarok 56 százaléka említette ezt a három probléma egyikeként. Globálisan harmadik, nálunk - Oroszország után végezve - második kiemelt probléma lett a szegénység és a társadalmi egyenlőtlenség: a korrupcióhoz hasonlóan szintén 56 százaléknyian mondták nálunk, hogy ez komoly aggodalomra ad okot.
Nagy eltérés a globális és a magyar helyzet között az egészségügynél jön elő: míg az összes megkérdezett 24 százaléka sorolta csak ezt a három aggodalom között, a magyar megkérdezettek 72 százaléka. Ezzel szemben az Ipsos MORI mérése szerint a magyarok nem gondolják, hogy a bevándorlás az ország három legnagyobb problémája között lenne: a megkérdezettek mindössze három százaléka említette itt a terrorizmust.