A legújabb kutatási eredmény szerint a CPAP (folyamatos pozitív nyomású légzéstámogatás) készülék használata a leghatékonyabb módszer az alvási apnoe, vagyis az alvás közben jelentkező légzéskimaradás kezelésére.
Az U.S. Agency for Healthcare Research and Quality (AHRQ) legújabb jelentése szerint az éjszakai, kizárólag alvás közben jelentkező légzéskimaradás, vagyis alvási apnoe kezelésére a leghatékonyabb módszernek a CPAP készülék használata bizonyult. A szerkezet ugyanis rendkívül hatékonyan javítja az alvás minőségét, és csökkenti az alvási apnoe tüneteit. Mindemellett okoz kellemetlen mellékhatásokat is, például szájszárazságot és orrvérzést. A készülék hatékonysága abban rejlik, hogy az alvás során a felső légúti szűkületnek vagy elzáródásnak megfelelően folyamatosan változó pozitív nyomást biztosít a ki- és belégzés során.
Az alvási apnoénak - azon kívül, hogy kellemetlen, súlyos betegségek kialakulásához is vezethet -, egyebek között a magas vérnyomás, szívbetegség vagy cukorbetegség kialakulásában is szerepe lehet. Az érintettek a rossz alvás következtében napközben is aluszékonyak és kimerültek, ami növeli a munkahelyi hibák, illetve a közlekedési balesetek számát.