Meglepő okok is állhatnak a hajhullás mögött. A Health.com cikke szerint például az alábbiak.
Trauma
Nagyobb műtét, baleset, komolyabb megbetegedés vagy épp influenza hatására is hullani kezdhetnek hajszálaink. Előfordul, hogy a hajvesztés csak a trauma után 3-6 hónappal következik be – a jó hír pedig, hogy nem végleges.
Átlagosan napi 60-100 hajszál elvesztését tekinthetjük normálisnak. Ha ennél nagyobb mértékű a hajhullás, esetleg nem nő vissza a haj vagy kopasz foltok jelennek meg, akkor érdemes szakemberrel kivizsgáltatni magunkat.
Terhesség
A szervezetet érő stressz, illetve a hormonális változások hatására a várandósság is okozhat hajhullást, de leggyakoribb, hogy a szülést követően jelentkezik hajvesztés. Szerencsére a haj ebben az esetben is visszanő néhány hónap után.
Túl sok A-vitamin
Ha túlzásba visszük az A-vitamint tartalmazó gyógyszerek vagy táplálékkiegészítők szedését, akkor ez is okozhat hajhullást. Erről egy vérvételből tájékozódhatunk. Ha a felesleges A-vitamin kiürül a szervezetből, akkor a hajhullás is megáll.
Túl kevés fehérje
Ha étrendünk nem tartalmaz elegendő fehérjét, akkor testünk átmenetileg korlátozhatja a hajnövekedést, illetve a hajszálak meggyengülését, hullását okozhatja. Körülbelül a fehérjebevitel visszaesése után két-három hónappal következik be.
Érzelmi stressz
Válás, szakítás, egy szerettünk súlyos betegsége vagy halála – ezek mind olyan erős érzelmi stresszt jelenthetnek, hogy hajunk is hullani kezd. Ilyenkor különösen fontos a stresszoldás, a rendszeres mozgás, a meditálás, illetve szükség esetén a terápia.
Vérszegénység
Húsz- és ötvenéves kor között a nők csaknem tíz százaléka átesik vashiányos vérszegénységen, ami erős hajhullást is okozhat. Szerencsére vaspótlással egyszerűen orvosolható, a vashiány pedig egyszerű vérvizsgálattal kimutatható.