Visszatartott tüsszentés
Nem jó ötlet például tüsszentést visszatartani. A tüsszentés alapvető funkciója, hogy megszabaduljunk a baktériumoktól, vírusoktól és porszemcséktől, így ha visszatartjuk, ezek nem ürülnek ki. Ráadásul az elfojtott tüsszentés ereje rosszul hat az erekre, megemelheti a vérnyomást , sőt még a nyelőcsövet is károsíthatja.
Fogpiszkálóhasználat
Több szakember óva int a fogpiszkáló használatától. Egy óvatlan mozdulattal ugyanis felsérthetjük a fogzománcot, az ínyt, ráadásul az eszköz valójában nem is igazán hatékony a fogközök tisztítására. Jobban járunk a fogselyemmel.
Arccal lefelé alvás
Akik szeretnek arccal lefelé aludni a párnájukon, azoknak is érdemes lehet megpróbálni, hogy leszokjanak erről. Ilyenkor ugyanis a nyak természetellenes pozícióba kerül, romlik a vérkeringés, és a ráncok kialakulását is gyorsítja a póz.
Héjas magvak, tollak, ceruzák
A magokat héjastól enni szintén káros lehet. Nem tesz jót a fogaknak, a fogzománcnak, és persze az sem egészséges, hogy állandóan a szánkba nyúlkálunk ilyenkor. Akik pedig szeretik a tollukat, ceruzájukat rágcsálni, jó, ha tisztában vannak vele, hogy a kemény tárgyak rágása rosszat tesz a fogzománcnak. Éppen ezért például az is káros, ha a fogunkkal nyitunk ki valamit.
Ne tartsuk vissza!
A széklet, vizelet visszatartása is egészségtelen. Felborulhat az egész anyagcserénk, székrekedésün k lehet, felesleges terhelés éri a medencefenék izmait, és jelentősen megnő ilyenkor a húgyúti fertőzések esélye is a pangó vizelet miatt.
Túl meleg víz
Hajmosásnál is kárt okozhatunk magunknak, ha túl meleg vizet használunk. Amellett, hogy erős fejfájást kaphatunk tőle, a meleg víz fokozott váladéktermelésre serkenti a faggyúmirigyeket, amitől hajunk sokkal hamarabb zsírosodik, fejbőrünk pedig nem szellőzik úgy, ahogyan kellene.
Gyakori rágózás
Aki túl gyakran rágózik, nem árt, ha tisztában van vele, hogy ettől például megnő a gyomorsav termelődése, ami arra hajlamosaknál gyomorfekélyt is okozhat. A rágógumizás a nyáltermelődést is fokozza, ami rosszul hathat a fogzománcra. Meglepő módon ez a szokás a memóriánkat is érinti. A hosszú távú memóriának ugyan jót tesz, a rövid távúra viszont rosszul hat, és csökkentheti a koncentrációs készséget.
Ne nyaljuk meg a sebet!
Ha megégetjük vagy megvágjuk magunkat, ne nyaljuk meg a sebet, és ne is fújjunk rá! Ezzel ugyanis számos, a szánkban élő mikroorganizmust juttatunk a sebbe, amelyek között bőven van olyan, amely fertőzést okozhat, illetve lelassíthatja a sebgyógyulást.
Forrás: healthline.com