„Annyiféleképpen lehet segíteni. Számtalan alkalom kínálkozik, és számos mellett megyünk el, mert hirtelen nem tudjuk, nem értünk hozzá” – figyelmeztetnek a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Facebook-posztjában, amelyet az elsősegélynyújtás világnapja alkalmából osztottak meg. Mint írták, a segítségnyújtást elmulasztók nagy részében felmerül, hogy talán mégis meg kellett volna állniuk, de csak nagyon kevesen fordulnak vissza ilyenkor, mondván, hogy „valaki már úgyis segít”, és „talán nem ránk van szükség”.
Merjünk cselekedni!
„Segítségre bárhol, bárkinek szüksége lehet, ezért fontos, hogy merjünk cselekedni” – ez pedig már az Országos Mentőszolgálat Alapítvány bejegyzésében olvasható. Mint írták, az esetek nagy részében – például hirtelen szívhalál, eszméletlenség vagy súlyos sérülések esetén – jelentős, akár életmentő szerepe is lehet az első percekben végzett beavatkozásoknak. Ezért nagyon fontos, hogy ha bajbajutott embert látsz, hívd a 112-t, mondd el, mi történt és kövesd a mentésirányító utasításait!
Mit tennél, ha egy eszméletlen, földön fekvő férfire lennél figyelmes, akit tétlen tömeg áll körbe? Sokan úgy gondolják, hogy azonnal segítenének a bajbajutotton, a tapasztalat azonban nem ezt mutatja – hívta fel a figyelmet korábbi közleményében az Országos Mentőszolgálat Alapítvány. A szervezet egy sikerrel zárult mentéstörténetet is megosztott.