Így érdemes tárolni az élelmiszereket kánikula idején

A nyári hónapokban a magasabb hőmérséklet miatt gyorsabban romlanak az ételek és alapanyagaik, ezért az élelmiszer eredetű megbetegedések kockázata is jelentősen megemelkedik ebben az időszakban. Nézzük, mit tehetünk ez ellen!

Ügyeljünk arra, hogy a megvásárolt termékeket úgy helyezzük el a hűtőszekrényben, hogy azok ne szennyezhessék egymást. Például a húsokat és a hőkezelés nélkül fogyasztható élelmiszereket mindig elkülönítetten tároljuk, ügyelve arra, hogy a hús leve ne csepeghessen le és ne szennyezze be a hűtőszekrényt. A frissen darált húst ne tároljunk hosszú ideig, maximum egy napon belül dolgozzuk fel, valamint a fagyasztott húsok felengedtetése is mindig fokozatosan, a hűtőszekrényben történjen.

"A hűtés akkor hatásos, ha a tejet és a húsokat 5 fok alatt, a zöldség-, és gyümölcsféléket pedig 10-15 fok között tudjuk tárolni. A vásárlás során is figyelmet kell fordítani arra, hogy a hűtést igénylő élelmiszereket csak a vásárlás végén tegyük a kosárba, illetve azok a szállítás során se melegedjenek fel. Erre a célra tökéletesen alkalmas a már szinte minden nagyobb boltban kapható hűtőtasak, vagy a már előre magunkkal vitt hűtőtáska is" - mondta a Pick Szeged Zrt. minőségügyi vezetője Varró Györgyné Dr.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A nyári meleg idején különösen fontos, hogy az elkészült ételeket mielőbb hűtsük le és tegyük hűtőszekrénybe. Az elkészített ételek szobahőmérsékleten 2-3 óráig, hűtve 1-3 napig tárolhatók biztonságosan. A megmaradt ételt fogyasztás előtt minden esetben forrósítsunk fel, így a baktériumok elpusztulnak, a megbetegedések elkerülhetőek.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Borult idő várható. Egy nyugatról kelet felé tartó csapadékzóna mentén az ország északi felén nagyrészt havazás, dél felé haladva havas eső, eső vegyesen várható. A Dunántúli-középhegységben, a főváros és az Északi-középhegység tágabb térségében vastagabb vizes, tapadó hóréteg is kialakulhat. Sokfelé lesz erős, főként Csongrád-Csanád és Békés megyében viharos, akár erősen viharos a déli, délkeleti szél, majd hajnaltól északnyugatira fordul a légmozgás, amely Sopronnál és a Fertőnél viharossá fokozódik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -4 és +4 fok között várható, amely az éjszaka első felében áll be; az északi szélvédett völgyekben lesz a leghidegebb. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.