Erről az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egészségügyért felelős államtitkára beszélt. Ónodi-Szűcs Zoltán elmondta: ez egy újdonság, amelyet a betegeknek, de még az orvosoknak is meg kell szokniuk, az elektronikus rendszer ugyanis kiválthatja a papíralapú kommunikációt.
A felhőalapú alkalmazást jelenleg több mint tíz kórház, húsz háziorvos és patika használja tesztjelleggel. Az államtitkár hozzátette: a rendszer arra is lehetőséget ad, hogy a jövőben ne kelljen kinyomtatni a beteg beutalóját, az ugyanis a háttérben tud eljutni a szakrendelőbe vagy a kórházba.
Ónodi-Szűcs Zoltán kérdésre válaszolva azt mondta: ahogy a bankkártyás vásárlások mellett megmaradt a készpénzforgalom, várhatóan az e-egészségügyi rendszer mellett is megmarad a papíralapú kommunikáció.
Március óta tesztelik az e-recepteket
Március elején kezdődött az a kísérleti program, amely augusztus közepéig az e-recept alkalmazását igyekszik tesztelni. A gyógyszertárak szeptember elejétől csatlakozhatnak a rendszerhez, az éles indulás pedig novemberben lesz. Ekkor már minden orvosnak és gyógyszerésznek alkalmaznia kell az e-receptet, be kell jelentkeznie a rendszerébe. A receptek elektronikus kezelésének bevezetéséről korábbi cikkünkben részletesen olvashat.