Nem tudni, hogy pontosan mi okozza
Már sikerült kideríteni, hogy a hajlam a migrénre családon belül öröklődhet. Azt viszont még mindig kutatják, hogy pontosan mi okozza az elviselhetetlenül erős fejfájással járó rohamokat.
Jelenleg nincs univerzális gyógymód
Ez szerencsére nem jelenti, hogy a migrént nem lehet megszüntetni. Vannak például olyanok, akiknél bizonyos ételek vagy ételcsoportok fogyasztásának elhagyása csökkentheti a migrénes rohamok erejét, illetve gyakoriságát.
A migrénesek fele nem is tudja, hogy pontosan miben szenved
Vannak olyan migrénesek, akiknél a fejfájás hányással, látási zavarokkal együtt jelentkezik, de olyanok is, akiknél elmaradnak a speciális kísérőtünetek. Éppen ezért sok migrénes diagnosztizálatlan marad, hiszen nem különböztetik meg a jelenséget egy "közönséges", igen erős fejfájástól. Ha a fejfájás közepes vagy erősebb, a fej egyik oldalára koncentrálódik, mozgásra rosszabbá válik, és pulzál, akkor lehet, hogy migrénünk van. Ha hányinger és hányás kíséri, illetve fokozottan érzékennyé válunk a fényre és a hangokra, akkor pedig szinte biztos.
A migrén háromszor gyakoribb a nőknél
Sajnos a nők rosszabb helyzetben vannak, ha migrénről van szó. Kutatások szerint a menzesz alatt a szervezetben végbemenő hormonális változások gyakran váltják ki a kellemetlen fejfájásokat.
35 és 45 év között a leggyakoribb
Kutatások szerint a 35 és 45 közötti korosztály a leginkább érintett, ha migrénről van szó. 45 éves kor után szerencsére sokaknál ritkulnak, illetve enyhülnek a fejfájásos rohamok.
A stressz gyakori kiváltó ok
A migrénes fájdalmak egyik leggyakoribb oka a stressz , amely lehet érzelmi vagy munkahelyi is. Állhat még a háttérben szorongás, de akár az időjárás változásai is. Fájdalomcsillapítóval általában jelentősen enyhíthetők a fájdalmak, de nagyon fontos, hogy a kezelés orvosi kontroll alatt történjen. Az erős fájdalom miatt ugyanis egyesek hajlamosak túlságosan nagy adag fájdalomcsillapítót bevenni.
Forrás: blog.migrainepal.com