Nehézfémek kerülhetnek a testünkbe

Rendszeresen ki vagyunk téve különböző nehézfémeknek. Jó hír azonban, hogy ahhoz, hogy a nehézfémek olyan koncentrációt érjenek el szervezetünkben, amely már komolyan megbetegíthet, hosszú évekre van szükség.

Ha tudatosan tenni kezdünk érte, hogy minél kevesebb kerüljön belőlük a testünkbe, jó esély van rá, hogy nem lesz miattuk egészségügyi problémánk. Ehhez az első lépés, hogy tisztában legyünk azzal, hogyan kerülhetnek nehézfémek a testünkbe.

Csontleves

Meglepő például, de a csontleves nem veszélytelen ebből a szempontból. Egy tanulmány szerint ugyanis az állatok bizonyos toxinokat, nehézfémeket, mint például az ólmot is elraktározzák a csontjaikban - és ez alól az organikus tenyésztésűek sem képeznek kivételt.

Ezeken a meglepő módokon is kerülhetnek nehézfémek a testünkbe
Van, ahol a csapvíz is tartalmaz nehézfémeket

Csapvíz

Sajnos sok helyen a csapvíz is tele van nehézfémekkel, aminek többek között az is az oka, hogy még mindig sok helyen vannak olyan vízvezetékek, amelyek nem megfelelő anyagokból készültek. Ez nem jelenti azt, hogy ezentúl csak üveges vizet igyunk (a műanyag üveges vizek sem feltétlenül egészségesebbek, ráadásul a környezetet is szennyezik), de érdemes lehet beruházni egy jobb minőségű vízszűrőre, amellyel házilag filterezhetjük a csapvizet - létezik olyan is, amely kifejezetten a nehézfémek kiszűrésére készült.

Az utóbbi évtizedekben az egyik legdinamikusabban terjedő élelmiszerré vált az ásványvíz, amelyből harmincszor annyit fogyasztunk, mint a kilencvenes évek elején. De miért válasszuk a palackozott vizet, ha a csapból is tiszta folyik? Vagy mégsem? Kattintson!

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Tengeri halak és herkentyűk

Sajnos a tengeri halak, illetve herkentyűk testében is sok lehet a nehézfém, különösen a higany . Kutatások szerint legnagyobb mennyiségben a tonhal, a cápa, a kardhal, a királymakréla és a tőkehal húsa tartalmazza ezeket.

Fogtömés

A fogtömésre használt ezüst sem veszélytelen ebből a szempontból, mivel az is tartalmaz higanyt, amivel nem lenne baj, ha ezek a tömések érintetlenek tudnának maradni. Csakhogy idővel bomlani kezdenek, a bomló részecskéket pedig lenyeljük, és így bekerülnek az emésztőrendszerünkbe.

Rovarirtók

A rovarirtó szerekben is sok a nehézfém, például az arzén, az ólom és a higany. Többek között ezért is fontos, hogy amikor csak tehetjük, organikus, bio vagy kistermelői zöldségeket, gyümölcsöket tegyünk a kosarunkba. Már csak azért is, mert - és ezzel sokan nincsenek tisztában - a főzés, sütés nem távolítja el a nehézfémeket az élelmiszerekből.

Levegő

Sajnos a belélegzett levegővel is juttatunk a szervezetünkbe nehézfémeket - ez különösen azokra igaz, akik nagyvárosokban, illetve különféle nagyobb üzemek környezetében élnek. A dohányosok ezen kívül a cigaretta füstjének beszívásával szintén extra nehézfémet juttatnak a szervezetükbe, és ami a legrosszabb, hogy a környezetüket sem kímélik meg ezektől. Itt fontos megjegyezni azt is, hogy mindez az elektromos cigarettát szívókra is ugyanúgy igaz.

Forrás: care2.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.