Noha hajlamosak volnánk úgy gondolni, hogy a toka kialakulását bizonyára pontosan ugyanaz eredményezi, mint a hétköznapi sörhasat , vagyis a mértéket nem ismerő egészségtelen táplálkozás és/vagy a féktelen alkoholfogyasztás, ez nem feltétlenül van így. Az alábbiak úgyszintén szerepet játszhatnak benne.
Kor
Mivel az emberi bőr korunk előrehaladtával veszít feszességéből, illetve testünk, így arcunk izomtömege is csökkenni kezd, állunk alatt is megereszkedhet a bőr, ami hozzájárulhat a toka kialakulásához.
Genetika
Lehet szerepe a toka kialakulásában is: ha családunkban gyakoriak a bőr rugalmasságával kapcsolatos problémák, akkor nekünk is nagyobb esélyünk van rá.
Tartás
Meglepően hangozhat, de a rossz tartás gyengítheti a nyak és az áll izmait - ha pedig nem használjuk megfelelően ezeket, akkor a területet fedő bőrréteg veszíteni fog rugalmasságából, és máris könnyebben kialakulhat a toka.
Testsúly
Nem mindig testsúlygyarapodás eredményezi a tokát, de ne tagadjuk: kétségkívül hozzájárulhat a kialakulásához. A kalóriadús, feldolgozott élelmiszerekre épülő, egészségtelen zsírokban és szénhidrátban gazdag táplálkozás oda vezethet, hogy egy reggel észreveszünk a tükörben egy "második állat".
A fentieken túl még különféle egészségügyi problémák is okozhatják a hirtelen megjelenő tokát: mindenekelőtt pajzsmirigy-problémák, de a nyak nyirokcsomóinak megduzzadása (például orrmelléküreg-gyulladás vagy asztma miatt), illetve veseproblémák (például Hepatitis B és C vagy mumpsz miatt) is szóba jöhetnek, így ha valaki végképp nem érti az okát, mindenképpen érdemes ezekben az irányokban is vizsgálatokat végeztetnie.