Ön is füllent az orvosának?

Ideális esetben az orvosunknak nem füllentünk, hanem tabuk nélkül megosztjuk vele a szokásainkat, ezek az információk ugyanis nagyon sokat elárulhatnak az egészségünkről, és abban is szerepet játszhatnak, hogy milyen kezelést javasolnak nekünk. Miért nem mondunk akkor igazat?

A legtöbbször a szégyen vagy a kínosság miatt nem árulunk el bizonyos részleteket az orvosunknak, esetleg szeretnénk elkerülni a kioktatást. Bizonyos információkat elhallgatunk, másokat viszont eltúlzunk, talán azért, hogy jobb benyomást tegyünk az orvosunkra. Azonban az orvos előtt felesleges titkolózni: egyrészt, valószínűleg nem mi vagyunk az egyetlenek, akik megpróbálnak egy kicsit "kozmetikázott" tényekkel előállni, másrészt, a valóság ismerete nemcsak a megfelelő diagnózis felállításában, de az ideális terápia felépítésében is nagy szerepet játszik.

"Csak hétvégente szoktam..."

Miért hazudunk? Valószínűleg mindannyian érzünk néha kísértést arra, hogy egy bizonyos ponton hazudjunk. Például a korunkról vagy éppen a jövedelmünkről. De vajon mi késztet minket valójában a hazugságra? Kattintson! Sokszor úgy gondoljuk, hogy egy egészségtelen szokás teljesen elfogadhatóvá válik, ha csak ritkán és kellő fegyelemmel csináljuk azokat. Ha azt mondjuk az orvosunknak, hogy csak a hétvégén iszunk, csak bulinkban dohányzunk, vagy csak hetente egyszer eszünk zsíros ételeket. Azonban ezek a rossz szokások nagy mértékben befolyásolhatják az egészségünket, például a koleszterinszintünket vagy a májműködésünket.

"Kiegyensúlyozottan táplálkozom"

A legtöbben tudjuk, hogy az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozásnak milyen nagy szerepe van a betegségek elleni küzdelemben, és azzal is tisztában vagyunk, hogy melyek az egészséges táplálkozás alapszabályai. Azonban az orvosunknak hajlamosak vagyunk lódítani az étkezési szokásainkról, vagy eltúlozni, hogy mennyi zöldséget vagy gyümölcsöt eszünk. Ha nem mondjuk el az orvosunknak őszintén, hogy milyen étkezési szokásaink vannak, annak akár felesleges gyógyszerezés is lehet a következménye, de a vérvizsgálatok is hamis eredményeket adhatnak.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Gyakran adunk hamis eredményeket orvosunknak

Gyakran adunk hamis eredményeket orvosunknak

"Csak C-vitamint szedek"

Gyakran elfelejtjük elmondani az orvosunknak, hogy milyen vitaminokat , étrend-kiegészítőket, vény nélkül kapható gyógyszereket szedünk, pedig ezek igen fontos információk. Például ezeknek olyan mellékhatásai lehetnek, melyeket egyéb betegségek tüneteivel is összekeverhetünk, de kölcsönhatásba léphetnek egyéb, vényköteles gyógyszerekkel is.

"Pontosan szedem a gyógyszereket"

Az emberek háromnegyede nem úgy szedi a gyógyszereket , ahogy azt előírták neki. Van, aki egyszerűen elfelejti bevenni, másokat anyagi okok tartanak vissza, de az is előfordulhat, hogy néhány szemtől már jobban vagyunk (vagy éppen ellenkezőleg, nem érzékelünk semmilyen változást), emiatt pedig feleslegesnek tartjuk a gyógyszer szedését. Ha nem szedjük be a gyógyszert, mégis ezt mondjuk az orvosunknak, nem fog tudni az esetleges kellemetlen mellékhatásokról vagy arról, hogy változtatni kellene az adagoláson. Azt is sokan elfelejtik közölni az orvosukkal, hogy más orvos milyen gyógyszert adott nekik, ezzel pedig a túladagolás vagy az esetleges kellemetlen kölcsönhatások kialakulását kockáztatják.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.