Az altatószerek legnagyobb veszélye

Számos ember mindennapjait megnehezítik az alvászavarok, sokan mégsem keresnek valódi megoldást a problémájukra. Bár a legtöbb altatószer látszólag hasznos a panaszok kezelésében, valójában ezek a készítmények sem hoznak tartós javulást.

Milyen veszélyeket rejt magában a kialvatlanság? Részletek itt.

A hagyományos altatószereket legfeljebb két hétig szabad alkalmazni, mégis akadnak, akik akár évekig, évtizedekig szedik ezeket a gyógyszereket. Hiába alszanak azonban mennyiségileg eleget, a felhasznált hatóanyagok miatt megváltozik az alvásszerkezetük, így pedig nem tudják kellőképpen kipihenni magukat. Az altatószerek tehát ilyen esetekben valóban megnövelik az alvásidő mennyiségét, minőségbeli javulást viszont nem hoznak.

Az altatók hosszú távú alkalmazása rendkívül kockázatos
Az altatók hosszú távú alkalmazása rendkívül kockázatos

"Semmiképpen se elégedjünk meg azzal, hogy tünetileg kezeltük a problémát, mert az hosszú távon sokkal súlyosabb kockázatokat rejt magában" - figyelmeztet dr. Semjén Esztella pszichiáter. A szakember az altatószerek hosszú távú használatának veszélyeire, illetve az alvászavarok helyes kezelésének módjára is bővebben kitér az alábbi videóban.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.