Veszélyes, ha szundira állítjuk a telefont?
A legnagyobb gond, hogy pont akkor használjuk a késleltetett ébresztést, amikor már egyébként is ébredezünk, vagyis az alvásunk felületes . A szundi miatt nem leszünk sem kipihentebbek (hiszen ez alatt az öt vagy tíz perc alatt nem tudunk annyira mélyen elaludni, hogy pihenjünk is), de ébredni sem fogunk könnyebben, hiszen valamennyire mégis álomba merülünk.
Ráadásul általában akkor nyúlunk a szundigomb után, amikor egyébként sem vagyunk kipihentek (hiszen egyébként miért lenne szükség arra a plusz öt percre?), ezért a probléma megoldását már előző este kell elkezdeni!
A jó alvás lényege a megfelelő rutin
A jó alvás lényege, hogy megfelelő rutinokat alakítsunk ki és tartsuk is magunkat ezekhez. Ha minden reggel muszáj még öt, tíz percet szunyókálni, az azt jelzi, hogy nem alszunk eleget . Feküdjünk le tehát korábban, vagy aludjunk tovább, ha tudunk! Az egészségünkre jobb hatással van, ha nem a szundit nyomkodjuk, hanem eleve 15 perccel későbbre állítjuk az ébresztőórát.
Ha az ébresztőórára kelünk, akkor ez a "felkészülési" szakasz elmarad, így nem csoda, ha ébredés után még hosszú ideig fáradtnak, nyomottnak érezzük magunkat. Ha nincs más megoldás, válasszunk olyan ébresztőórát, mely fokozatosan, a fény segítségével ébreszt. Ezek a készülékek ugyanis a természetes napszakok változásait imitálják, így kíméletesebbek a szervezetünkhöz!