Az Airbus repülőgépgyártó vállalat szerint minden centiméter számít, ezért arra szólítja fel a légitársaságokat, hogy a távolsági járatokon vezessék be a 46 centiméteres minimum ülésszélességet. A felhívást megelőzően egy Harley Street-i orvos megjelentetett egy tanulmányt, amelyben azt írja, hogy már egy kevés plusz hely is jelentős különbséget tehet a között, hogy az utasok felfrissülten érnek célba, vagy kialvatlan szemekkel szállnak le a repülőgépről .
A mozik és a sportstadionok ülései az évek alatt egyre szélesebbek lettek, de néhány repülőgépen még mindig csak 44 centiméter széles ülések vannak, ami az 1950-es években számított szabványnak, amikor az emberek átlagos derékmérete kisebb volt, és kevesebben utaztak nagyobb távolságokra. Bizonyos esetekben az utasokat a turista osztályon mindössze 41 cm széles ülésekbe zsúfolják bele, amivel a légitársaság több utast tud szállítani, de ennek az utasok kényelme látja kárát. Mivel az utasokat a lábhely is érdekli, a kutatók azt is kimutatták, hogy manapság a hosszú távú járatokon repülőket jobban érdekli az ülőhely kényelme, mint a járat időzítése.
Az Airbus, amely szabványai alapján 46 cm széles ülésekkel szereli fel távolsági repülőgépeinek turistaosztályait, azzal bízta meg a Londoni Alváskutató Központot, hogy vizsgálja meg egészséges felnőttek alvását különböző ülésszélességek esetében. A kísérletben a szakértők a repülőúthoz a lehető legjobban hasonlító környezetet alakítottak ki, változó kabinvilágítással és a repülőgép utasteréhez hasonló háttérzajokkal.
Az önkéntesek a 46 cm széles ülésekben gyorsabban elaludtak, mint a 44 cm szélesekben, ritkábban ébredtek fel, és a lábuk is kevésbé "macskásodott el". Az agyhullámok monitorozása azt mutatta, hogy a mély, pihentető alvás különösen nyugodt volt a széles ülésen alvók esetében. Dr. Irshaad Ebrahim, a kutatás vezetője az eredmények összegzéseként elmondta, hogy mintegy 50 százalékkal bizonyult jobbnak az alvásminőségük.