Japán kutatók bizonyították már, amit tapasztalatilag régóta tudunk, hogy a kizárólagos mentális működés jelentős változásokat tud létrehozni a szervezetünkben. Így azt is bizonyították, hogy kizárólagos agymunkával meg lehet vastagítani az izomszöveteket, szemben a kontrollcsoporttal, ahol ez nem volt "feladat".
Mentális segítség
Több esetben megtörtént már, hogy magzati retardáción (amikor a magzat biológiai és ezzel együtt pszichológiai érettsége különféle okok miatt elmarad az életkori szinttől) mentális masszázzsal lehetett segíteni. Látjuk azonban azt is, hogy egyelőre hol vannak a határaink. Eddig nem tudtunk segíteni abban, ha a magzatvíz kevesebb volt a vártnál. Tudtunk viszont kizárólag pszichés úton segíteni olyan esetben, amikor a magzatburok idő előtt megrepedt, és a repedést meg kellett szűntetni.
Ugyancsak előfordult már kapcsolatanalízisben, hogy a mentális kéz segítségével a lecsúszott placentát feljebb lehetett tolni (két ilyen esetünk volt), egy esetben pedig a méhnyakon keletkezett hematómát (vérömleny) szűntettük meg.
Az említett esetekben mindig ultrahangos vagy flowmetriás vizsgálatok bizonyították az adott szerv gyógyulását, regenerálódását.
A felsorolásból talán kitűnik, hogy a kapcsolatanalízis segítségével jóval messzebbre jutottunk, mint amit eredetileg reméltünk.
A legelső cél az volt, hogy a lehetséges későbbi elmebetegségeket megelőzzük, mert egyértelmű bizonyítékot találtunk arra, hogy a sérülékenységi pont a születés előtti életidőben, méghozzá az anya-magzat-apa kapcsolatban van.
Más fejlődési pálya
Az első kapcsolatanalízisekből született babák aztán egyértelműen másképp viselkedtek, más fejlődési pályára álltak, mint a normál terhességből születettek.
Ezek alapján a későbbiekben úgy gondoltuk, hogy a kapcsolatanalízist arra használjuk, hogy a benne résztvevő babáknak perspektivikusabb jövőt tudjunk biztosítani azzal, hogy ők biztonságosabban kötődnek, kiegyensúlyozottabbak, érzelmileg differenciáltabbak a kortársaiknál, és értelmi képességeik messze korcsoport fölöttiek. Ez különösen az absztrakciós készségre vonatkozik. Bár sok helyütt hallani régimódi, a józan észen alapuló véleményeket, miszerint mindennek megvan a maga ideje, semmivel sem kell sietni, mégis, mind a faj, mind az egyén fejlődése abba az irányba halad, hogy a leglényegesebb változásokat a legkoraibb időszakban kell előidézni, mert később nehezebb lesz.
Biztató jelek
Az anya-magzat kapcsolatanalízisben használt technikai repertoárunk sokat finomodott az évek folyamán.
Mindennapi gyakorlataink eredményeként egyre több kismamánál tudtuk kideríteni várandóssága alatt, hogy baj van a biológiájukkal vagy baj van a babák biológiájával.
Így aztán rá voltunk szorítva arra, hogy keressük a megoldást, az életet és az életminőséget veszélyeztető biológiai problémák elhárítása érdekében. Úgy tűnik, ez sok esetben már sikerült is.
Legújabban pedig biztató jelzéseink vannak arra vonatkozóan, hogy a magzatok belső szervi problémáinak gyógyításában is hatékonyan tudunk majd segíteni. V.évf./12.sz.