Ilyenek például a 65 év feletti korúak, illetve azok, akiknek gyenge az immunrendszere, vagy valamilyen alapbetegsége van, mint például a cukorbetegség vagy a tüdőbetegség. Amellett, hogy érdemes szigorúan betartani a társadalmi távolságtartásra, illetve a gyakori és alapos kézmosásra vonatkozó szabályokat, még jó néhány dolgot tehetünk .
Erre figyeljünk, ha meglátogatunk valakit
Ha olyan helyen jártunk, ahol megbetegedhettünk, illetve olyanokkal érintkeztünk, akik esetleg betegek lehetnek, érdemes 14 napra önkéntes karanténba vonulni, mielőtt olyasvalakit látogatunk meg, aki fokozott kockázatú csoportba tartozik.
Ha közös étkezést tervezünk, akkor érdemes piknik formájában megejteni a dolgot, és előre elkészített ételt magunkkal vinni, valamint gondosan fertőtlenített tányérokat és evőeszközöket használni. Ha az illető konyhájában főzünk, az növelheti a fertőzésveszélyt, hiszen sok felületet meg kellene érintenünk közben. Érdemes kerülni az ölelkezést, puszilkodást, testi kontaktust is, és inkább tartani a távolságot, emellett pedig a maszkviselésről se feledkezzünk meg. Ha igazán óvatosak akarunk lenni, akkor a látogatás időtartamát 15-20 percben maximáljuk.
Ha tehetjük, találkozzunk szabad téren, ne pedig a lakásban. Ha mégis az utóbbit választjuk, akkor belépés előtt vegyük le a cipőnket, alaposan mossunk kezet érkezéskor, és a lehető legkevesebb dolgot érintsük meg a lakásban. Ha valamilyen szemetet, hulladékot termelünk, azt vigyük el magunkkal, és máshol dobjuk ki.
Ha gyerekek is velünk tartanak, akkor a látogatás előtt üljünk le velük beszélgetni, és magyarázzuk el, hogy miért nagyon fontos, hogy betartsák a szabályokat, amiket hozunk. Adjuk értésükre, hogy azért kell különösen figyelmesnek lenniük, hogy vigyázzanak a szerettünk egészségére. Legyünk komolyak, de ne ijesszük meg őket feleslegesen. Ha ezeket a dolgokat betartjuk, akkor biztosak lehetünk benne, hogy minden tőlünk telhető óvintézkedést megtettünk.