A koronavírus-világjárvány második éve világszerte jobban megviselte a nőket, mint a járvány első éve – írta a CNN a Gallup felmérésére hivatkozva. Az országokat 2021-re vonatkozóan öt kategóriában pontozták a nők által a következő kérdésekre adott válaszok alapján: általános egészség, orvosi ellátás és megelőzés, mentális egészség, biztonság és alapvető szükségletek, mint az élelmiszer és a lakhatás. Azt találták, hogy a nők globális egészségügyi indexének összesített pontszáma 2021-ben egy ponttal alacsonyabb (a 100-ból mindössze 53 pont) volt, mint 2020-ban.
A nők a férfiaknál nagyobb valószínűséggel mondták azt is, hogy 2021-ben nem volt elég pénzük az élelmiszerre, ez az arány a 2020-as 34 százalékról 2021-ben 37 százalékra emelkedett. E mellett a nők 2021-ben stresszesebbek, aggódóbbak, szomorúbbak és dühösebbek voltak, mint az elmúlt évtizedben bármikor – derült ki a felmérésből.
A nők az egészségügyi menedzserek
A globális női egészségügyi indexben a gazdagabb országok összességében jobban szerepeltek, mint az alacsony jövedelműek. Olyannyira, hogy a magas és alacsony jövedelmű országok pontszámai közötti különbség 2020 és 2021 között majdnem megduplázódott.
A lap által megszólaltatott szakértők szerint a világjárvány gazdasági és pszichológiai terhei a háztartásokon csapódtak le, amelyek nagy része a nőket érintette. "A nők gyakran az egészségügyi menedzser szerepét töltik be családjukban. És általában ők az utolsók a sorban, ha orvoshoz kell fordulni” – nyilatkozta a lapnak egy szakértő.