Milyen az ideális iskolatáska?

Jövő hét hétfőn már becsöngetnek az iskolákban, hiszen elkezdődik az új tanév. Íme néhány tipp a táskavásárláshoz azoknak a szülőknek, akik valamilyen megfontolásból az utolsó pillanatokra hagyták a tanszerek és egyéb szükséges eszközök beszerzését.

Mit pakoljunk a gyermeknek tízóraira? Dietetikus szakembert kérdeztünk a témáról. Részletek itt.

"Alapszabály, hogy az oldaltáska nem ajánlott, és semmi olyan, ami egy irányba húzza a gerincet. De ha kétoldalas a pántja, akkor is fontos a gyerek lelkére kötni, hogy ne hordja féloldalasan" - olvasható az Index cikkében . A portálnak nyilatkozó dr. Moravcsik Bence Balázs gerincgyógyász szerint kisiskolások esetén kifejezetten jó megoldás lehet a gurulós hátizsák, mivel tehermentesíti a gerincet. Ezzel együtt ilyen esetekben is fontos, hogy a táska önmagában is könnyű legyen, mert a gyermeknek időről időre mindenképpen fel kell majd emelnie.

Egészségügyi szempontokat is figyelembe kell venni iskolatáska vásárlása során
Egészségügyi szempontokat is figyelembe kell venni iskolatáska vásárlása során. Fotó: iStock

Ugyancsak fontos egészségügyi szempontból, hogy az iskolatáska háttal érintkező felülete és vállpántja egyaránt legyen párnázott, illetve utóbbi minél szélesebb és állítható. Érdemes olyan terméket vásárolni, amelynek derékpántja is van, ezzel is segítve a gerincet terhelő súly elosztását. "Mindez azért fontos, mert a célunk az, hogy a fejlődő gerinc terhelését csökkentsük. Szerencsére ezekre a kritériumokra egyre inkább figyelnek a gyártók is" - hangsúlyozta a szakorvos.

A táska persze önmagában még nem minden, arra is figyelni kell, hogy mi minden kerül bele. Alapszabály, hogy könyvekkel, füzetekkel megpakolva se haladja meg az össztömege a gyermek testsúlyának 10 százalékát. Ez egy átlagos 6-7 éves gyermek esetén körülbelül 3 kilogrammnak felel meg. Emellett fontos, hogy a lehető legrövidebbre szűkítsük azt az időszakot, amelyet a gyerek az iskolatáska cipelésével tölt. Praktikus megoldás lehet egyébként a súlycsökkentésre, ha azokat a tanszereket, amelyekre csak az iskolában van szükség, nem is hordja mindennap magával a diák: hagyja inkább az iskolai szekrényében, ha van erre lehetőség.

Több tízezer forintba kerül az iskolakezdés A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján végzett számítások szerint gyermekenként 30-40 ezer forintba kerül egy általános iskolás diák tanévkezdése - fogalmazott Kutassy Jenő, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének alelnöke az M1 csatorna műsorában. Hozzátette, óvodától a felsőoktatásig kétmillió embert érint a tanévkezdés. Őket olyan intézkedések segítik, mint az étkeztetési támogatás, a tankönyvek ingyenessé tétele, valamint a családtámogatások, amelyeket szeptember helyett már augusztus végén megkapnak a családok. (Forrás: MTI)

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +27 °C
Minimum: +14 °C

Az átmeneti felhőzetcsökkenést követően délnyugat felől erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, ott kevesebb, az ország nagyobb részén viszont sok napsütés valószínű. Délutántól növekszik a záporok, zivatarok előfordulási esélye és számossága, amelyek dél felől észak felé terjednek, és rendszerbe is szerveződhetnek. A déli, délkeleti szél csaknem országszerte élénk lesz, amelyet több helyen erős széllökések kísérhetnek. Zivatarok környezetében átmenetileg viharossá fokozódhat a szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet zömmel 24 és 29 fok között várható, délnyugaton lehet ennél kissé hűvösebb, míg az Alföld egyes részein 30 fok sem kizárt. Napközben melegfronti hatás érvényesül, ami kellemetlen tüneteket válthat ki sokaknál.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra