Fontos győzelemnek értékelik ezt a törvényt a "start school later" (kezdődjön később a tanítás) nevű mozgalom támogatói, akik évek, sőt, évtizedek óta sürgették már a változást a tankerületekben - írja a Daily Mail .
A későbbi kezdés előnyei
Már több tanulmány is kimutatta, hogy a későbbi iskolakezdés jó hatással lehet a diákokra: jobban részt vesznek az órákon, kevesebbet késnek, nem alszanak el a tanórák alatt, és akár a jegyeik is javulhatnak. Ezen kívül a későbbi iskolakezdés csökkentheti a depresszió és a drogfüggőség kockázatát is a tinédzserek körében.
Egy tavalyi jelentés szerint aktívabbak az órákon és jobb jegyeket kapnak azok a diákok, akik legalább nyolc órát alszanak éjszakánként. Ezt azonban kevesen mondhatják el magukról: a felsősök 60, míg a középiskolások 70 százaléka kialvatlan. Ez nemcsak iskolai teljesítményüket befolyásolja, hanem komoly pszichés és fizikai problémákhoz is vezethet.
Nem mindenki örül a változásnak
A kaliforniai tanárok és iskolakerületi illetékesek közül azonban sokan arra figyelmeztetnek, hogy a törvény miatti változások rengeteg pénzbe kerülnek majd, ugyanis meg kell változtatniuk a például az iskolabuszok menetrendjét, és a dolgozóknak is többet kell majd fizetniük - ugyanis továbbra is lesznek olyan diákok, akik a szüleik munkaideje miatt ugyanolyan korán érnek majd be az iskolába, mint eddig.
Mások egy 2016-os Seattle-i döntésre hívják fel a figyelmet: az ottani iskolakerület ugyanis 7:50-ről 8:45-re változtatta a tanítás kezdetét a felső tagozatosoknál és a középiskolákban, ami átlagosan 34 perccel több alvást jelentett a diákoknak éjszakánként. A szakértők szerint viszont ebből nem következett automatikusan, hogy jobb jegyeket is kaptak volna.