Az 56 éves tréner beismerte, hogy vétett a szerencsejátékokra és a fogadásokra vonatkozó szabályzat ellen. Vallomásában elnézést kért játékosaitól, a szurkolóktól és kollégáitól is.
"Visszatért a betegségem , és azért jelentettem fel magam, hogy a skót futballban a hasonló problémákkal küzdők érezzék, módjukban áll segítséget kérni" - jelentette ki a csapatánál egy éve dolgozó Rice. A szövetség január 30-án hallgatja meg a trénert, aki a gyanú szerint az elmúlt öt szezonban többször is megszegte a fogadási szabályokat. A Hamilton Academical jelenleg a 12 csapatos skót bajnokság utolsó előtti helyén áll.
Döbbenetes számok a szerencsejáték-függőkről
A szerencsejáték-függőség azonban nemcsak Skóciában, hanem itthon is komoly gondokat okoz. Ahogy korábban megírtuk , az elmúlt 3 év során legalább háromszorosára nőhetett a hazai függők száma. Különösen veszélyeztetettnek számít a 15-17 év közötti korosztály. Egy 2018-as felmérésből kiderült, hogy a magyar felnőtt lakosság 4 százaléka tekinthető szerencsejáték-függőnek, míg 10 százalék a mérsékelt rizikófaktorú, 17 százalék pedig az alacsony rizikófaktorú csoportba tartozik. Ez azt jelenti, hogy a felnőttek több mint negyede veszélyeztetett játékos.
A függőség negatívan befolyásolja a szenvedélybetegek életét. A bűntudat és lelkiismeret-furdalás a legjellemzőbb érzés, amelyet minden harmadik játékfüggő megtapasztal. Emellett komoly probléma az anyagi helyzet romlása is. A függők negyede ugyanis adósságba veri magát, hogy kielégítse szenvedélyét. Egészségügyi problémáról, depresszióról és stresszről pedig a függők majdnem ötöde számolt be.