9 módszer, hogy elkerüljük a nyaralás utáni depressziót

Az egyik pillanatban még minden naptej szagú, a másikban pedig hirtelen az íróasztalánál találja magát? Hogy sikerüljön ügyesen átmenetet találni a munka és a nyaralás között, elég néhány apró trükköt bevetni!

Az asztalunk ugyanúgy vár, a kollégák is a régiek. A bőrünk barnább, kivirultunk, legszívesebben egyfolytában csak az élményekről mesélnénk, és mutogatnánk azt a párszáz képet, amit a szabadságunk alatt készítettünk.

A munka viszont nem vár, de nem is megy. A nyaralás gondolata ugyanis nem enged, még akkor sem, ha a főnökünk ott áll mellettünk, és ismét üdvözöl a valóságban. Ilyenkor szokott előjönni a posztnyaralási depresszió, amit jobb megelőznünk. Ehhez szedtünk össze néhány gyakorlati tanácsot. Lássuk őket sorban!

  1. Mindig számítsunk egy-két napot a visszazökkenésre, azaz ne egyből a reptérről menjünk a munkahelyünkre! Ez idő alatt hozzászokunk az "átlagos" hétköznapokhoz, így nem lesz olyan éles a váltás.
  2. A szabadság utáni hetekben különösen figyeljünk arra, hogy legyen valamilyen kapocs a munkanapok és az azt megelőző időszak között! Ha például vízparton töltöttük a vakációt, ezután is iktassunk be vízi programot (úszás, aqua spinning, aqua fitness) munka után!
  3. Állítsuk vissza belső óránkat a régi rendhez: aludjuk ki magunkat az első munkanap előtt, próbáljunk meg időben lefeküdni, illetve szokni a korai kelést!
  4. Válasszunk olyan ételeket, amelyek stabilan tartják vércukorszintünket, lassabban emészthetők és B-vitaminban gazdagok. A fehér liszt és cukor kerülendő, hiszen inkább a teljes kiőrlésű gabonafélékből készült ételek, a friss zöldségek és gyümölcsök, a halfélék és az olajos magvak hatnak kedvezően a hangulatunkra.
  5. Tervezzük meg, milyen tennivalók állnak előttünk a hazaérkezés után! Készítsünk napirendet fontossági sorrendben, így a feladatok nem tudnak a fejünkre nőni!
  6. Az első munkanapon - ha tehetjük - próbáljuk meg elkerülni a komoly döntéseket, feladatokat, és az első héten ne túlórázzunk csak azért, hogy utolérjük magunkat! Ha minden este tovább maradunk, egy szempillantás alatt felhasználjuk az összes tartalékunkat, amit a szabadságunk alatt gyűjtögettünk!
  7. A nyaralás utáni időszak nagyon hasonló az újév első napjaihoz: valahogy úgy képzeljük, hogy most újult erővel vágunk bele a munkába, új esélyekkel indulunk. Ilyenkor érdemes olyan feladatokat kérni felettesünktől, amelyek kreativitást igényelnek, vagy valamilyen friss projektbe belevágni, amit eddig halogattunk.
  8. Vegyük körbe magunkat olyan kellemes "világi" programokkal, amelyek kimaradtak a nyaralásból: menjünk el a barátainkkal kávézni, látogassuk meg a családot, szervezzünk kulturális programokat!
  9. A vakáció többnyire arról szól, hogy sokat vagyunk jó levegőn, a szabad ég alatt. Ezt ezután is lehet folytatni egy-egy piknik, tollasozás, labdajáték vagy nagyobb séták formájában. A mozgás ugyanis a lélekre is jó hatással van, és segít felejteni a gondokat!

További önsegítő tippeket olvasna? Egy

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +4 °C
Minimum: -5 °C

Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap. Délelőtt hózáporok még elszórtan előfordulhatnak, majd számosságuk délután jelentősen csökken, ezzel együtt a felhőzet is. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. Késő estére -6 és 0 fok közé hűl le a levegő. Napközben egy hidegfront okozhat sokaknál kellemetlenségeket.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra