Egészségesebbé és fittebbé tehet a kutyatartás. Egy brit kutatás ráadásul azt is bebizonyította, hogy azok a 65 év fölöttiek, akiknek kutyát tartanak, biológiailag 10 évvel fiatalabbak a tényleges életkoruknál - írja a brightside.me .
A négylábú és gazdija között kialakuló szoros kötelék azt eredményezi, hogy kutatások szerint gyakran a kutyatartók önbecsülése és empátiája is magasabb azokénál, akik nem tartanak kutyát. Emellett a kutyával való együttélés csökkenti a stressz-szintet és javítja a kedélyállapotot is.
A cukorbetegség kockázatát is csökkenti
Statisztikák szerint azoknál a kutyatartóknál, akik rendszeresen sétáltatják kedvencüket, harmadával kisebb cukorbetegség kialakulásának kockázata. Ezen kívül arról is vannak adatok, hogy azoknál a gyerekeknél, akik allergiás családba születtek, és születésüktől fogva együtt élnek egy kutyával, kisebb veszéllyel alakul ki asztma és ekcéma.
A kutyatartás az erőnlétet is javítja, hiszen a napi többszöri sétát kedvencünk miatt akkor is beiktatjuk, ha rossz az idő, és egyébként eszünk ágában sem lenne kitenni a lábunkat a lakásból. A kutyatartók átlagosan 22 perccel többet sétálnak naponta, ami éves szinten több mint 8000 mozgással töltött pluszórát jelent.
Tanulmányok igazolják, hogy a háziállatok segítenek könnyebben és hatékonyabban megbirkózni a mindennapi stresszel , és javítják a gazdi kedélyállapotát. Arra is van tudományos bizonyíték, hogy a kedvencek simogatása, ölelgetése segít hamarabb megnyugodni, ha szorongunk vagy stresszesek vagyunk. Mindezek hatására olyan hangulatjavító hormonok szabadulnak fel, mint az oxitocin, a szerotonin és a dopamin.
A fentiek pedig együttesen hozzájárulnak ahhoz, hogy az élettartam meghosszabbodjon. Több kutatás is beigazolta már, hogy azok, akik kutyát tartanak, tovább élnek. Emellett, ha egyedül élnek, sokszor gyorsabban épülnek fel az olyan egészségügyi problémákból, mint a szívroham vagy a stroke.