Sokan vannak, akik könnyen elsírják magukat örömükben is, például egy esküvőn vagy ha egy olyan ajándékot kaptak, amire nagyon vágytak. A szakemberek sokáig értetlenül álltak a jelenség előtt, hiszen a sírást alapvetően a negatív élményekkel kötjük össze.
A Psychological Science című szaklapban megjelent tanulmány jó néhány példát sorol ezekre a szélsőséges érzelmi reakciókra és az azokra adott "ellentétes" reakciókra: bár valójában örülnek, mégis zokognak azok a családtagok, akik hosszú idő után újra látják egymást. De ezek közé az esetek közé tartoznak azok a tinilányok is, akik sikoltozva vesznek részt a kedvenc énekesük koncertjén. A sikeresen gólt rúgó sportolókat is ezért ütögetik hátba a csapattársaik, és ezért csipkedik meg az aranyosnak tartott kisbabák arcát az emberek.
Dr. Aragon és kutatótársai arra is bizonyítékot találtak, hogy a szélsőségesen negatív érzelmi helyzetekre is adhatunk pozitív reakciót: egy nehéz vizsgahelyzetben is mosolyoghatunk , és kontrollálhatatlan nevetésben törhetünk ki nagy ijedtség esetén.
A szakemberek szerint ezek a kutatási eredmények segítenek jobban megérteni az emberi érzelmeket , az arra adott reakciókat, és azt, hogy miként vagyunk képesek megőrizni a lelki egyensúlyunkat még a nehéz helyzetekben is.