Mit csináljak, ha utál a gyerekem?

Vajon csak átmeneti állapot, ha a gyerek az egyik szülőt jobban kedveli, a másikat pedig észre sem veszi? - ezt a kérdést tette fel egy aggódó olvasónk az Orvos Válaszol rendszerünkben Bodnár Csilla, gyermek klinikai szakpszichológusnak.

„Sokkal-sokkal jobban szereti az apukáját, mindent neki enged, engem legtöbbször hárít” – kezdi levelét az anyuka, aki nem érti, mi történhetett a most 3 éves kislányával, hiszen – elmondása szerint - a gyerek 13-14 hónapos koráig szorosan kötődött hozzá, ezt követően azonban szinte teljesen "elhidegült", hisztis lett és akaratos. „Tudok valamit tenni vagy törődjek bele, hogy ez lesz egész életünkben?” – kérdezte levelében.

A szakértő válasza

Bodnár Csilla szerint egyáltalán nem biztos, hogy ez a helyzet sokáig így marad. A 3 éves kor egyébként is a orvosi kezelés miatt, amely a gyermeknek kényelmetlen volt. A gyerek pedig így próbálja kifejezni haragját.

Mit tehetünk, ha sok a konfliktus a gyerekkel?

Hogy hogyan lehet feloldani ezt az elutasítást, kiderül a szakértő teljes válaszából, kattintson ide!

Kérdezzen Ön is!

Az Orvos Válaszol rendszerében egyszerűen felteheti kérdését: kérdésének adjon egy címet, majd 2000 karakterben fogalmazza meg problémáját, amire választ vár. Ezután rendeljen szakterületet hozzá, és ha szeretné, csatolja mellé beszkennelt leletét, vagy egy fotót, táblázatot, ami segít árnyalni a kérdést, szemléltetni a panaszt, amivel kapcsolatban kérdése merült fel. Ha a feltett kérdésre a szakértő reagált, arról minden esetben e-mailben értesítjük a felhasználót!

Tegye fel a kérdését a megfelelő szakértőnek, kattintson!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +8 °C
Minimum: -1 °C

A napsütés mellett a keleti megyékben több, másutt kevés felhő várható. A Duna-Tisza-köze, Tisza vonala mentén kialakuló összeáramlási zóna mentén helyenként záporok, hózáporok előfordulhatnak, egy-egy zivatar sem kizárt. Estére átmenetileg nagy területen lesz derült az ég. Az északnyugati, északi szél többfelé megerősödik, főként a Dunántúl középső részén és a Zemplén térségében viharossá fokozódik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 5 és 10 fok között valószínű. Késő estére -2 és +3 fok közé hűl le a levegő. Nem kell sokáig várni az igazi, tartós tavaszra.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Hajdú-Bihar
Legrosszabbul:
Szabolcs-Szatmár-Bereg
Kezdjük újra