A kutatás szerint az Egyesült Államokban dolgozó alkalmazottak kereken 50 százaléka egyszerűen túl elfoglaltnak érzi magát, hogy szabadságra menjen, 58 százalékuknak pedig első dolga a reggeli ébredés után, hogy megnyissa az e-mail-fiókját. Mindemellett a legérdekesebb számadat, hogy a munkamániás amerikaiak alig 28 százaléka mondta, hogy pénzügyi kényszerűségből dolgozik ennyire keményen, miközben a válaszadók 53 százaléka érzi stresszesnek az életét a munkája miatt.
Arra is fény derült a kutatásból, hogy az átlagos amerikai munkavállaló munkaidején felül hetente négy órát dolgozik ingyen, további négy órája pedig azzal megy el, hogy a munkahelyi teendőin gondolkodik. A kétezer ember adatait rögzítő felmérést a The Vision Council megbízásából folytatták le. Az optikai gyártócégeket és viszonteladókat tömörítő nonprofit kereskedelmi szövetség részben arra kereste a választ, hogy a túl sok képernyő előtt töltött idő miként hat az alkalmazottak látására.
Háromból egy válaszadó számolt be arról, hogy naponta több mint kilenc órán keresztül kell valamilyen kijelzőt figyelnie. "Az emberi szemet nem arra tervezték, hogy digitális eszközöket bámuljon. Legalábbis semmiképp sem olyan sokáig, ahogy a modern ember teszi" - hangsúlyozta dr. Justin Bazan optomerista.
Az amerikai munkavállalók átlagosan négy szempanaszt tapasztalnak naponta, háromnegyedük pedig úgy véli, hogy kevesebb ilyen jellegű problémával szembesülne, ha nem kellene egész nap a képernyőt bámulnia. A széles körben csak digitális szembetegségek névvel illetett tünetegyüttes magában foglalja például a szemfáradtságot és -szárazságot, a fejfájást, a homályos látást, illetve a nyak- és vállfájdalmakat.
Forrás: dailymail.co.uk