A Kaliforniai Egyetem Riverside's School of Business Administration kutatóinak tanulmánya szerint a szélesebb arcú férfiak könnyebben tárgyaltak fizetésemelésről, pontosabban "bónuszokról", jutalmakról, mint keskenyebb arcú társaik. A kutatók négyféle kísérleti helyzetben vizsgálták a különböző típusú férfiak üzleti tárgyalásait.
Az elsőben a fizetési tárgyalásokról volt szó, itt már említettük a szélesebb arcúak számára kedvezőbb kimenetelt. Ők összesen 1300 dollárral voltak "jobbak" társaiknál. Egy másik helyzetben drágábban tudtak eladni egy vegyipari gyárat, mint a keskenyebb arcúak. Amikor viszont vevőként léptek fel, akkor sikerült a széles arcúaknak alacsonyabb - tehát számukra kedvezőbb - árat kialkudniuk.
A harmadik kísérletben ugyanakkor alulmaradtak a szélesebb arcberendezésűek: amikor kreatív megoldásra volt szükség egy ingatlanügyletbeli fennakadás áthidalására, akkor kevésbé voltak sikeresek a tárgyalások során.
Végül egy negyedik a helyzetben a kutatók azt mutatták ki, hogy az attraktívabb férfiak sikeresebbek voltak egy ingatlanügyletben. Minderről brit Daily Mail ehhez még hozzátette: korábbi kutatások szerint az attraktívabb férfiak jobb munkatársak, mint a kevésbé vonzóak.
Korábbi kutatások a szélesebb arcú férfiakhoz negatív tulajdonságokat kapcsoltak. Így ők hajlamosabbak voltak a csalásra egy számítógépes kísérletben. Kanadai pszichológusok 150 férfinak adtak "virtuális dobókockákat". Egy képernyőn kellett "gurítaniuk", és kézzel leírniuk az eredményeket. Azt mondták nekik, annyi lottószelvényt kapnak, ahány pontot gyűjtenek a kockadobással. A kutatók ezután elhagyták a termet, ahol a férfiak ezután a feladatukra koncentrálhattak.
Ám a szoftver titokban regisztrálta a dobókockákon lévő pontokat. Így végül a kutatók összevethették a reális eredményeket és a férfiak által lejegyzett pontszámokat. Csaknem minden ötödik résztvevő csalt, ám ezeknek a csalóknak mindegyike széles arcú volt - idézi a kutatást a Daily Mail.