Nyár közepén még történelmi munkaerőhiányról cikkeztek országszerte. A magas bérek ellenére sem nagyon találtak szakácsot, felszolgálót, buszsofőrt vagy éppen bolti eladót. Azonban ez is közrejátszhatott abban, hogy mostanára rendkívül magas szintet ért el az infláció. Ennek „köszönhetően” pedig elindult egy elbocsátási hullám – számolt be róla az RTL Klub Fókusz című műsorának egyik riportja.
65 százalékkal kerül többe a kenyér
Az infláció egyébként nem az elmúlt hónapokban vált aggasztó mértékűvé. Már évek óta az uniós átlag felett van a hazai pénzromlás üteme. Csak az elmúlt egy évben 18,6 százalékos volt
Magyarországon az általános áremelkedés, a legnagyobb drágulás az élelmiszereket érintette, különösen a kenyeret. Míg a termék drágulásának uniós átlaga még a 20 százalékot sem éri el, addig itthon 65 százalékkal kell érte többet fizetni, mint egy évvel ezelőtt. És még nincs vége.
A tej ára is elszállt
A kenyér mellett a tej és a tejtermékek az ára is dinamikusan emelkedett. Míg az uniós átlag itt is 20 százalék alatt tudott maradni, addig a hazai éves árnövekedés megközelítette az 50 százalékot.
„A szakértők szerint a drasztikus áremelkedés ütemének a mérséklődése várható ugyan a következő hónapokban, de jövő augusztusig így is további 15 százalékkal nőhetnek még az élelmiszerárak, ezzel együtt pedig a munkanélküliség is” – hangzott el a Fókuszban.