Durvák a veszekedések
Minden pár vitatkozik, sőt néha össze is vesznek , ami teljesen természetes velejárója egy kapcsolatnak. Az viszont sokat elárul, hogy ezek a viták, veszekedések hogyan zajlanak. Ha szinte mindig káromkodásig, kiabálásig, személyeskedésig, a másik kritizálásáig és megszégyenítéséig fajulnak, akkor ez egyáltalán nem jó jel. Ha egy pár nem képes nyíltan és higgadtan beszélni a véleménykülönbségeiről, akkor ez általában azt jelzi, hogy valami nincs rendben a kapcsolattal.
Ritka a szex - vagy nincs is
Egy hosszú távú kapcsolatban hol kicsit kevesebb, hol kicsit több a szex, ha viszont feltűnően kevés, vagy a pár egyáltalán nem él nemi életet , akkor az rosszat jelenthet. Vagy azt, hogy valamelyik fél nem eléggé elköteleződött, vagy hogy nincs meg a kémia. Nagyon fontos, hogy erről a témáról minél hamarabb elkezdődjön a kommunikáció, és lehetőleg ne akkor, amikor a pár tagjai egymás mellett fekszenek az ágyban. Inkább valamilyen hétköznapi, feszültségmentes szituációban érdemes felhozni a dolgot.
A pár tagjainak eltérő tervei vannak a jövőre
Ha hosszú távon két ember nem ugyanúgy képzeli el az életét, akkor a kapcsolat valószínűleg nem fog működni - például ha az egyik fél szeretne házasságot, netán gyereket, a másik viszont nem vagy bizonytalan. Az sem mindegy, hogy ki hol szeretne élni, vagy például milyen vallást szeretne gyakorolni.
Kikacsintgatás
Ha sokszor fantáziálunk arról, hogy letöltünk a telefonunkra egy randiappot, vagy éppen arról, hogy párunkon kívül másokkal is találkozgassunk , akkor ez szintén nem jó jel. Ha meg is tesszük, még rosszabb, mert akkor szinte biztos, hogy kapcsolatunk nem lesz hosszú életű.
Idegesít a párunk
Ha egyszer csak észrevesszük, hogy zavar minket a párunk hangja, érintése, esetleg illata, vagy idegesít például egy szófordulat, amelyet gyakran használ, esetleg hirtelen már nem találjuk viccesnek a poénjait, akkor ez is annak jele, hogy a kapcsolat nem működik megfelelően, illetve hogy nem a hozzánk illő partnert választottuk.
Forrás: health.com