A millenniumi generáció tagjai a legelégedettebbek érzelmi vagy szexuális életükkel, de a baby boomerek (vagyis az 1946-1964 között születettek) érzik magunkat a leginkább szeretve - derül ki az Ipsos nemzetközi, Global Love Life Satisfaction elnevezésű elégedettségi felméréséből.
Szerelem? Szerelem!
Az Ipsos munkatársai 32 ország több mint 22,5 ezer felnőtt lakosát vonták be a felmérésbe, amelyet 2022. december 22. és 2023. január 6. között végeztek. A házasságban vagy élettársi kapcsolatban élők 84 százaléka nyilatkozta, hogy elégedett partnerével, ám mindössze 63 százalék vallotta ugyanezt érzelmi vagy szexuális életéről.
A résztvevők 76 százaléka számolt be arról: érzi, és elégedett azzal, hogy partnere szereti. Ebben a tekintetben a hollandok (akiknek 90 százaléka nyilatkozott pozitívan), az indonézek (87 százalék), és az argentínok (84 százalék)a listavezetők, míg a japánok (49 százalék), és a dél-koreaiak (53 százalék) a sereghajtók.
A szeretettség érzése a baby boomerek körében a leggyakoribb (80 százalékuk nyilatkozott pozitívan), míg az X-generáció (75 százalék), a millenniumi és a Z-generáció (76-76 százalék) tagjainak körében ennél alacsonyabb.
A végzettség is számít
A felmérés eredményei azt tükrözik, hogy a magas jövedelműek és a felsőfokú végzettségűek valamivel nagyobb valószínűséggel elégedettek partnerükkel vagy házastársukkal, mint a közepes és alacsony jövedelműek, vagy a közepes és alacsonyabb végzettségűek.
Az is kiderült, hogy globális szinten nincs jelentős különbség a férfiak és a nők között e tekintetben: mindkét nem képviselői közel azonos valószínűséggel elégedettek házastársukkal vagy partnerükkel, valamint a szerelmi vagy szexuális életükkel.