Időről időre minden pár veszekszik, ez nem vitás, ám a konfliktusok kezelése személyenként eltérő lehet. Tányért törünk vagy inkább a másikra hagyjuk a dolgot, csak legyen már vége a hadiállapotnak? Lássuk, hogyan veszekszünk a Lovebox.hu felmérése szerint.
Az őszinteség mindenek előtt
A többség szerint az őszinteség a legfontosabb egy kapcsolatban, és a legjobb, ha azonnal szólunk a párunknak, ha valami problémánk van. Ám még így is minden ötödik ember csak akkor konfrontálódik, ha már elkerülhetetlen a dolog. A válaszadók fele azt mondja, hogy nem igazán veszekszik, ám ha mégis, akkor igyekszik a kölcsönös megoldásra törekedni és higgadt maradni egy-egy vita során. Kiabálni és csúnya szavakat a másik fejéhez vágni csak minden tizedik válaszadó szokott, de ez a nők esetében majdnem kétszer olyan gyakran fordul elő, mint a férfiaknál. Háromszor annyi nő dobott már ki valakit a lakásból a veszekedés hevében, mint férfi, ám ez összességében elég ritka jelenség (2 százalék, illetve 6 százalék).
Külső segítséget a válaszadók kicsivel több mint fele (52 százalék) venne igénybe, ha komolyabb gond lenne a párkapcsolatával . A többség (74 százalék) szerint a veszekedés legjobb része a békülős szex. Kutakodni a másik után, feltúrni a szekrényt, megnézni az üzeneteket 10-ből csak 2 férfi szokása, azonban minden harmadik nőre jellemző.
Mi miatt veszekszünk?
Leggyakrabban azért veszekednek a párok, mert az egyik fél úgy gondolja, hogy túl kevés az együtt töltött idő (43 százalék), vagy korlátozva érzi a szabadságát (41 százalék). Sokszor azt is bosszantónak érezzük, ha a másik túl sokat mobilozik, akár még az ágyban is (30 százalék), de a féltékenység (21 százalék) és a hétköznapi dolgok (20 százalék), mint a "Már megint nem hajtottad le a WC-ülőkét!" vagy a "Már megint középen nyomtad meg a fogkrémes tubust!" is viszonylag gyakori kiváltó okai a veszekedéseknek.
Tipikus veszélyforrások...
A felmérés szerint a résztvevők fele gondolja úgy, hogy a boldog kapcsolat érdekében nem kell mindent bevallani a másiknak, ezzel szemben viszont 76 százalékuk jelölte meg, hogy bevallaná, ha megcsalta volna a párját , mert úgy érzi, a másiknak joga van azt tudni. Míg a nőknek csupán fele, addig a férfiaknak a háromnegyede állna párja mellé, ha a családja és a párja között konfliktus alakulna ki.
A nők szerint azok a tipikus férfi tulajdonságok, ami miatt viszály alakulhat ki a féltékenység, a hányavetiség, a trehányság, a lustaság, a hűtlenség és az érdektelenség. A férfiak szerint a tipikus női jellemzők között, ami civakodást indíthat el, toronymagasan vezet a féltékenység, de a pénzközpontúság, a hiszti és a vásárlási mánia is mind gyakori veszélyforrás lehet.
Ha nem otthon borul a bili...
Sokan azt vallják, hogy mások előtt patáliát csapni kínos dolog, ám van, hogy az mégis elkerülhetetlen. A megkérdezettek szerint, ha vitánkat nem a négy fal között rendezzük, akkor az leggyakrabban az utcán, egy boltban, a munkahelyen, egy étteremben vagy egy buszon történik meg. Van azonban, hogy egy autóban, a WC-n, egy liftben, a piacon vagy éppen egy esküvőn tör ránk a vitázhatnék.
Ha tehát beszélünk a problémáinkról , nagyot nem hibázhatunk, akkor sem, ha az konfliktushoz vezet, mivel viták nélküli párkapcsolat valószínűleg nem létezik. Ezzel összhangban a válaszadók 60 százaléka is úgy gondolja, hogy attól még, hogy sokat veszekszik egy pár, a kapcsolatuk lehet jó. Mivel mindenki szerint az őszinteség a legfontosabb egy kapcsolatban, 2017 legyen hát az őszinteség éve, "legrosszabb" esetben egy kicsit több lesz majd a békülős szex.