Claire M. Kamp Dush az Ohio, Miles G. Taylor pedig a Florida Állami egyetem családkutatója. Az ő értelmezésükben a házasságoknak négy fajtája létezik: az ellenséges, a lobbanékony, az elkerülő és a támogató. A különböző fajtájú kapcsolatban élő párok pedig különbözőképpen kezelik a konfliktusokat.
A legnyugodtabb élete, és legtartósabb kapcsolata, házassága a támogató típusba tartozóknak van. Az ilyen párokra az a jellemző, hogy az életükre vonatkozó döntéseket megbeszélik és közösen hozzák meg. Köztük a legritkább a válás is. Ebbe a típusba a vizsgált párok több, mint fele, pontosabban ötvennégy százaléka tartozott.
Az elkerülő típusú párok között is viszonylag kevés, illetve ritka a vita, veszekedés . Rájuk a tradicionális értékek, férfi-női szerepek határozott elkülönülése jellemző, és a tradicionális értékekbe vetett hitük az, ami leginkább együtt tartja őket, és a válás náluk is ritka. Ebbe a kategóriába a vizsgált házaspárok hat százalékát sorolták be.
A lobbanékony típusba tartozók nem kerülik a konfliktusokat, sőt, ezért gyakran veszekszenek, azonban a feszültség kiadása után ki is békülnek, így alapvetően jól érzik magukat: közepes, illetve magas boldogságszintről számoltak be. Ebbe a típusba a párok húsz százaléka került.
A pároknak szintén húsz százalékát sorolták az ellenséges típusba. Ahogy a megnevezés is mutatja, az ide tartozók között gyakori a konfliktus, az egyet nem értés, és csak nagyon kevesen nevezték közülük boldognak a kapcsolatukat. A legkevésbé sem meglepő, hogy ezeknél a típusú házaspároknál a legnagyobb a válás esélye.