Dr. Tracy Dennis pszichológus és csapata szerint a játékos módszer nagyon hatékony lehet olyan emberek kezelésében, akiknél szorongást diagnosztizáltak. "Sajnos, túlságosan nagy a távolság a pszichológiai segítségre szorulók és az ellátó intézmények között. Segítséghez jutni nehézkes, költséges és lassú Ezért nagyon fontosnak tartjuk, hogy alternatív módszerek is a betegek rendelkezésére álljanak. Az okostelefonos applikációk költséghatékonyak és bárki számára elérhetőek" - mondta dr. Dennis.
Az új játék alapja az az elképzelés, hogy a figyelem tudatosan irányítható, és ha egy kellemes dologra koncentrálunk egy kellemetlen helyett, akkor egy idő után javul a hangulatunk. Az applikáció fejlesztői szerint ha 25 percet játszik valaki ezzel a játékkal, akkor csökkenthető a szorongás , az idegesség és a stressz.
A kísérletben 78, szorongással küzdő egyén vett részt. Két csoportra osztották őket: az egyik csoportba tartozók 25, a másik csoport tagjai pedig 45 percig játszottak. A kontrollcsoport tagjai egy másmilyen (nem tudományos alapon kifejlesztett) játékkal játszottak. Ezután egy igen stresszes helyzetnek tették ki őket: beszédet kellett mondaniuk és ezt videóra is felvették. A kutatók ezután elemezték a videófelvételeket és interjúkat is készítettek a résztvevőkkel.
A speciális játékkal játszók stressz-szintje csökkent, és kevésbé voltak idegesek a beszéd közben, mint azok, akik egy "közönséges" játékkal játszottak.
A szakemberek szerint mindenképpen további kutatásokra van szükség, hogy megállapítsák, hogyan lehetne még hatékonyabbá tenni a játékot, és azon is dolgoznak, hogyan lehetne súlyosabb klinikai eseteket gyógyítani okostelefonos alkalmazások segítségével.
A kutatás eredményeiről a című szaklapban számoltak be.