A koronavírus-járvány a fiatalokat is megviselte: harmaduk érzi úgy, hogy életének irányítása kicsúszott a kezéből - számolt be egy friss felmérés eredményét idézve a Guardian.
A Prince's Trust jótékonysági szervezet kutatásából az is kiderül, hogy a 16-25 évesek több mint 60 százaléka fél a jövőtől, amelyben döntő szerepe van a megélhetési költségek megugrásának, a jelenlegi, számukra nem túl kedvező álláspiaci helyzetnek és a járvány okozta fizikai és mentális kihívásoknak.
"Az oktatás, a foglalkoztatás és a fiatalok nevelése szempontjából kulcsfontosságú éveket a járvány beárnyékolta, sokan bizonytalannak és rémültnek érzik magukat" - összegezte a több mint kétezer fiatal megkérdezésén alapuló kutatás eredményeit Jonathan Townsend, a Prince's Trust jótékonysági szervezet ügyvezető igazgatója.
Sokan megerősödtek az elmúlt pár évben
A fiatalok egy részét viszont a járvány megedzette: a megkérdezettek csaknem fele nyilatkozta, hogy a pandémia rugalmasabbá tette, és valamivel több mint fele állította, hogy a korábbinál elszántabban igyekszik elérni a saját maga által kitűzött célt.
Ami viszont nem elhanyagolható szempont, hogy a 16-25 évesek egy része lemaradt az ebben az életkorban természetes fejlődési mérföldkövekről, életeseményekről is. A kutatás szerint a 16-19 évesek közel negyedénél, míg a 20-25 évesek 17 százalékánál tolódott ki az első csók a járvány miatt. Az első romantikus kapcsolat megkezdése pedig az előbbi korcsoport minden ötödik tagjánál, a 20-25 évesek 15 százalékánál csúszott későbbre a járvány előtti időszakhoz képest.
Ezek az eredmények összecsengenek egy másik, témában készült jelentés megállapításaival, melyek szerint a koronavírus-járvány hatására nőtt a fiatalok körében a bizonytalanság és az önbizalomhiány. A pandémia idején egyedül élő megkérdezettek csaknem 60 százaléka állította, hogy nincs elég önbizalma az önálló döntésekhez, míg a járvány előtt ez az arány 40 százalék volt. Azok közül, akik a járvány idején a szüleikkel éltek, 47 százalék mondta azt, hogy képes volt önállóan dönteni, míg ez az arány a pandémia előtt 52 százalék volt.
,