Az állandó fogcsikorgatás hátterében például gyakran stressz húzódik meg. Ha azt vesszük észre, hogy öntudatlanul is sokszor tesszük napközben, vagy esetleg a párunk hívja fel figyelmünket az éjszakai fogcsikorgatásra, akkor elképzelhető, hogy többet stresszelünk a mindennapok során, mint hinnénk - írja összeállításában a brightside.me . Az éjszakai fogcsikorgatás gyakori jele emellett, ha reggelente sajgó állkapoccsal ébredünk.
A fokozott izzadásért többféle tényező is felelhet, például erős fizikai aktivitás, magas hőmérséklet vagy éppen hőemelkedés, láz. Ha azonban egyikről sincs szó, és mégis folyamatosan izzadunk, az lehet a jele annak is, hogy folyamatosan szorongunk és stresszelünk. Szintén árulkodó tünet lehet a hajhullás. Teljesen normális, hogy mindennap elveszítünk pár szálat, ha viszont az átlagosnál több hajunk hullik, és erre semmilyen más kiváltó okot nem találunk, akkor felmerülhet a gyanú, hogy a stressz az oka. Érzelmi gondjaink megzavarhatják ugyanis a hajszálak növekedési ciklusát. A különösen stresszes események, élethelyzetek, érzelmi sokkhatások után a hajhullás általában nem azonnal, hanem 6-12 hét elteltével jelentkezik.
Bőrünk is jelezheti, hogy túlságosan sok stressz alatt állunk. Vörös kiütések, foltok megjelenése figyelmeztethet arra, hogy túl sok a feszültség az életünkben. Ilyenkor gyakran az áll a háttérben, hogy a stressz hatására szervezetünkben olyan vegyületek termelődnek, amelyek megváltoztatják testünk reakcióit bizonyos behatásokra. A stressz szemhéjrángatózás formájában is jelentkezhet. Az alsó szemhéj rángatózása a gyakoribb, a felsőé ritkább. Súlyosabb esetekben a rángatózás napokon, hetek, sőt, akár hónapokon át is kitarthat.
Fokozott feszültséget, szorongást jelezhet továbbá, ha szánk gyakran kiszárad , illetve folytonosan szomjasnak érezzük magunkat. Ha nem ettünk semmi sósat, és arról sem tudunk, hogy valamilyen betegség, vagy gyógyszermellékhatás okozná a panaszt, akkor valószínűleg a stressz hatására működnek alul nyálmirigyeink.