Kimerültek leszünk tőle
Nem csak azért, mert a szorongástól nem tudunk aludni éjjelente. A stresszelés hatására felborulhat a testünkben a kortizol nevű stresszhormon termelődésének egyensúlya, és emiatt is folyamatosan fáradtnak érezhetjük magunkat. Jó hír, hogy ha hetente legalább három órát sportolunk, akkor könnyebb megőrizni, illetve helyre billenteni a hormon egyensúlyát.
Bezavar a libidónkba
Ha valahol egész máshol jár az eszünk, eleve nehéz "hangulatba kerülni", és a stressz emellett az ösztrogénháztartást is felboríthatja, ami komoly csökkenést eredményezhet a libidóban. Ilyenkor próbáljunk meg a lehető legegészségesebben táplálkozni, és minél kevesebb feldolgozott élelmiszert fogyasztani.
Székrekedést okozhat
A stressz a pajzsmirigy hormonjait is összezavarhatja, ettől pedig felborulhat az emésztésünk és az anyagcserénk, ami krónikus székrekedéshez is vezethet. Ilyenkor igyunk sok folyadékot, és figyeljünk oda, hogy minél több rostban gazdag ételt együnk - végső esetben vegyünk csak be hashajtót.
Csúnya lesz tőle a bőrünk
Aknék, pattanások jelenhetnek meg az arcunkon, ha gyakran vagyunk feszültek - ez is felborult hormonháztartás eredménye. A stressz emellett az immunrendszert is gyengíti, ezért könnyebben kaphatunk el bőrfertőzéseket, illetve ekcémásak is lehetünk tőle.
Romolhat a memóriánk
A traumás stressz (a halálfélelem, vagy a félelem attól, hogy elvesztünk valakit, akit szeretünk,) erősen hat a hippokampuszra - az agynak ebben a részében tároljuk az emlékeket. Nemcsak már meglévő emlékeink sérülhetnek, hanem az is megeshet, hogy az új dolgokat egyszerűen nem tárolja az agyunk.
Forrás: womenshealthmag.com