A reggeli felpörgeti az anyagcserét
Sokszor hallottuk már, hogy a reggeli a nap legfontosabb étkezése - ennek viszont semmi köze nincs ahhoz, hogy milyen az anyagcserénk . Minden étkezés után megnő némileg a kalóriafelhasználás, mivel a szervezetnek több energiára van szüksége, hogy lebontsa a bevitt ételt. Ez viszont csupán az anyagcsere-folyamatok nagyjából 10 százalékát jelenti.
Több kisebb étkezés hasznosabb, mint három nagyobb
Nem igaz, hogy a sok kis étkezéstől gyorsabb lesz az anyagcsere. Ráadásul azok, akik így esznek, hajlamosabbak több ételt bevinni a szükségesnél, mert nem tudják megfelelően meghatározni az adagokat. Arra valóban jó az ilyen étkezés, hogy sose érezzük éhesnek magunkat, és ne kívánjunk meg olyasmiket, amiket egy fogyókúra alatt nem szabadna ennünk. Éppen ezért fogyókúrázóknak valóban beválhat, de csak megfelelően beállított adagokkal - az anyagcseréhez azonban ennek megint csak nincs köze.
A HIIT (magas intenzitású interval) edzés felpörgeti az anyagcserét
Az interval edzés a kalóriaégetést valóban növeli, az anyagcserét viszont nem feltétlenül gyorsítja, vagy ha mégis, akkor legfeljebb egy-két órára. Ami az anyagcserére leginkább hatással van, az az izomtömeg. Éppen ezért ha valaki kifejezetten a gyors anyagcserére hajt, annak súlyzós edzéseket érdemes beiktatni, hogy az izmait fejlessze. Ráadásul a súlyzós edzések anyagcsere-gyorsító hatása akár 24 órán át is kitarthat.
A koffein és a csípős ételek serkentik az anyagcserét
A koffein és a csípős, fűszeres ételek fogyasztása növelheti a szervezet belső hőtermelését, ami rövid időre minimálisan megnövelheti az energiafelhasználást, de ez nem jelent komolyabb anyagcsere-gyorsulást. Ha jól esik, akkor együnk és igyunk ilyesmit, de különösebb jótékony hatást anyagcsereszempontból ne várjunk tőlük.
Forrás: prevention.com