Szerencsére vannak módszerek, amelyekkel a kávéfogyasztás még jobban szolgálja az egészséget. Először is fontos, hogy ne cukorral vagy édesítőszerrel ízesítsük a kávénkat, hiszen ezeknek az egészségre gyakorolt hatása többnyire negatív. Egyébként nem szabad megijedni, rövid időn belül az ember megszokja, hogy feketén igya a kávét és értékelni fogja az ízeket.
Aki úgy gondolja, hogy az alacsony zsírtartalmú kávéfehérítők jó választást jelentnek, sajnos tévednek. A boltokban kapható ilyen termékek többnyire tele vannak káros anyagokkal. Használjunk helyette inkább kókuszzsírt, mert egészséges, hiszen a benne található laurinsav remek baktérium- és vírusölő. A kókuszolaj vagy kókuszzsír egyébként a fogyókúrázóknak is remek választás, de figyelembe kell venni, hogy telített zsírokat tartalmaz, azaz csak módjával szabad fogyasztani.
A kávé kiválasztása sem egyszerű feladat, rendkívül nagy a választék és óriásiak a minőségbeli különbségek. Ha tehetjük, válasszunk biokávét , mert a nagyüzemi kávébabtermesztés során rengeteg olyan műtrágyát és rovarölő szert használnak fel, amely ártalmas lehet az egészségére.
Vannak, akik szívesen fogyasztanak kávét még az esti órákban is, de ha nem az a cél, hogy egész éjjel fent legyünk, érdemes délután háromig meginni az utolsó adagot. A kialvatlanság kellemetlen hatásai közismertek, felesleges még a legzamatosabb kávé kedvéért is veszélyeztetni a nyugodt éjszakai alvást.
A cukor és a tej már szóba került, de ne gondoljuk, hogy mással nem lehet fűszerezni a kávét. Az antioxidánsokkal teli fahéj, az emésztést segítő kardamom vagy a természetes kakaópor mind kiváló választás lehet, ha új ízekre vágyunk.
Forrás: Natural Living Ideas