A kávélisztnek két fajtája létezik. Az egyiket kávécseresznyéből készítik, amely a kávénövény gyümölcse. A másik fajtát kávébabból őrlik, de a lisztkészítés során a magokat a szokásosnál alacsonyabb hőfokon pörkölik, pontosabban szárítják, hogy ne vesszen kárba a kávé antioxidánstartalma.
Alacsony zsírtartalmú
A kávéliszt zsírtartalma fele a hagyományos lisztekének - és gluténmentes is. Kevesebb benne a zsír olyan magliszteknél, mint a mandulaliszt vagy éppen a kókuszliszt.
Sok benne a rost
A kávéliszt rosttartalma rendkívül magas, egy evőkanálnyiban 5,2 gramm rost található. Segít, hogy tovább érezzük jóllakottnak magunkat, és az emésztésre is nagyszerű hatással van. Ráadásul a fenntartható alapanyagok közé tartozik.
Változatosan felhasználható
A kávéliszttel általában a hagyományos lisztek 10-20 százalékát lehet kiváltani egy receptben. Mivel enyhén diós íze van, sok sütemény, muffin, keksz és torta elkészítéséhez felhasználható. Reggeli smoothie-nkhoz is bátran keverhetünk belőle egy kanállal, mert nemcsak jobb íze lesz tőle, de rosttartalmát is jelentősen megnöveli, ezért hosszabb időre eltelít.
Szinte mindenféle étrendbe beleillik
A kávélisztet fogyaszthatják vegetáriánusok, vegánok, gluténmentesen étkezők vagy éppen a paleo étrendet követők is. Egyre népszerűbb, és egyre több helyen elérhető, illetve internetről is megrendelhető. Annak ellenére, hogy kávéból készül, nem túlságosan magas a koffeintartalma . Ettől függetlenül ha valamilyen kávéliszttel készült ételt fogyasztunk, inkább ne az esti órákban tegyük, nehogy bezavarjon az alvási ciklusunkba.
Forrás: draxe.com