A kiinduló lépés, hogy soha ne keverjük össze a szénhidrátmegvonást a szénhidrátszegény diétával. Utóbbiba életkortól, egészségi állapottól és aktivitási szinttől függően 25-150 gramm szénhidrát is beleférhet napi szinten - ennek beállítását érdemes szakemberre bízni. Ha jól csináljuk, az alábbi előnyökre számíthatunk.
Könnyebben elkerüljük a feldolgozott élelmiszerek fogyasztását
Már önmagában az, hogy étrendünkből a lehető legtöbb feldolgozott élelmiszert kiiktatjuk, segíthet abban, hogy tovább éljünk. A szénhidrátszegény diétákban érdemes sok zöldséget, kevés gyümölcsöt, teljes kiőrlésű gabonákat, hüvelyeseket fogyasztani, és kerülni a cukrot és a fehér lisztet. Az így összeállított étrend szinte teljesen kizárja a feldolgozott élelmiszereket, mivel a legtöbben nagyon nagy mennyiségben található szénhidrát.
Segíthet az 1-es típusú cukorbetegségben szenvedőknek
Egy kutatás szerint azok az 1-es típusú cukorbetegek , akik két éven át szénhidrátszegényen táplálkoztak, kevesebb inzulint igényeltek, hogy véruckorszintjüket kordában tartsák. Emellett az ilyen típusú étrend abban is segíthet, hogy a betegek vércukorszintje gyorsabban stabilizálódjon.
Segíthet a fogyásban
Sokan azért döntenek valamilyen szénhidrátszegény diéta mellett, mert fogyni szeretnének. Lehet is tőle, de az tévhit, hogy többet és látványosabban, mint más diétákkal. Sokaknak azért működik jól, mert a szénhidrátok egy részét fehérjére cserélik az étrendjükben, ami nemcsak az anyagcserének tesz jót, hanem tovább jól is lakat. Emellett a szénhidrátbevitel csökkentése segíthet abban is, hogy a szervezetből távozzon a visszatartott folyadék, ami szintén a kilók, centik csökkenéséhez vezet.
Forrás: menshealth.com