Egészségesebben fogunk táplálkozni
Ha a húst, tejtermékeket , illetve egyéb állati eredetű termékeket kizárjuk az étrendünkből, akkor a teljes értékű gabonákkal, zöldségekkel és gyümölcsökkel kell megoldanunk a táplálkozást. Ettől egyrészt sokkal kreatívabbak és kísérletezőbbek leszünk, másrészt sok olyasmit is meg fogunk kóstolni, amit korábban esetleg nem ettünk, hiszen ugyanúgy vágyni fogunk a változatos ízekre.
Kevesebb telített zsírt fogunk bevinni
A telített zsírok túlzásba vitt fogyasztása nagyon káros a szívnek, és kóros mértékben megemelheti a koleszterinszintet. Telített zsiradék leginkább az állati eredetű termékekben, például a húsokban és a sajtokban található - mivel a vegánok ilyesmit nem fogyasztanak, jóval kevesebb telített zsír kerül a szervezetükbe.
Kisebb lesz az esélyünk bizonyos betegségek kialakulására
Ez részben a telített zsírok csökkentett bevitelének is köszönhető. Számos kutatás igazolja, hogy minél több az étrendünkben a növényi eredetű táplálék, annál kisebb az esélye annak, hogy szívbetegek, rákosak, vagy cukorbetegek legyünk. A vegánoknak általában a bőre is sokkal szebb, az arcukon és a testükön is.
Többet fogunk főzni
A vegán étrendre áttérőknek, különösen eleinte, nagyon kell figyelniük arra, hogy elegendő vitamint és ásványi anyagot vigyenek be a szervezetükbe. Ez mindenképpen kihívás, ugyanakkor azt is eredményezi, hogy sokkal többször fogjuk saját magunk elkészíteni az ételeinket. Ez lehet, hogy kicsit időigényesebb, viszont rengeteg pénzt és kalóriát spórolhatunk így, ráadásul mindig pontosan tudni fogjuk, hogy mit és mennyit ettünk.
Védjük a környezetet
Kutatások igazolják, hogy azoknak, akik kevesebb állati eredetű terméket fogyasztanak, kisebb az ökológiai lábnyoma. Az állattartás sok energiát és vizet igényel, a vegánok pedig segítenek kímélni az erőforrásokat.
Forrás: health.com