Terméketlenség
Az elégtelen zsiradékbevitel a nőknél hormonális zavarokat, sőt, a legrosszabb esetben akár terméketlenséget is okozhat. Kutatások igazolják például, hogy azok, akik csak zsírszegény tejtermékeket fogyasztanak, kisebb eséllyel tudnak teherbe esni, mint azok, a teljes értékűeket választják. A zsírszegény étrend a menstruációs ciklusra is hatással lehet, férfiaknál pedig csökkentheti a szervezetben a tesztoszteron szintjét is, ezáltal pedig többek között a libidóra is negatív hatással lehet.
Nagyobb esély a depresszióra
Az agyunk hatvan százaléka zsír, és ha ebben a szervben csökken a zsír mennyisége, az hatással lehet a hangulatunkra, egészen pontosan megnövelheti a depresszió kialakulásának esélyét. Az omega-3 zsírsav tartós hiánya akár bipoláris zavarokat és skizofréniát is okozhat. Az egészséges zsiradékban gazdag étrend csökkenti a depresszió kialakulásának esélyét, ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy a transzzsírokban gazdag étrend viszont növeli.
Ártalmas a szívnek
Sokáig az volt a tudományos álláspont, hogy a zsírszegény étrend csökkenti a szívbetegség kialakulásának esélyét. A legfrissebb kutatások szerint azonban ez nem így van. Bebizonyították, hogy a telítetlen zsírsavakban igencsak gazdag mediterrán étrend csökkenti a cukorbetegség, a szívbetegségek és az elhízás kialakulásának esélyét is.
Csökkent tápanyag-felszívódás
Ahhoz, hogy bizonyos vitaminok (A, D, E és K vitamin), illetve ásványi anyagok megfelelően fel tudjanak szívódni a szervezetben, szintén zsiradékra van szükség. Ha nem fogyasztunk elég zsiradékot, szinte biztos, hogy ezekből nem fogunk megfelelő mennyiséghez jutni.
Megnövekedett étvágy
A zsírszegény étrend hatására olyan hormonális folyamatok mehetnek végbe a testünkben, amelyek miatt nagyobb lesz az étvágyunk. A túl kevés zsírt tartalmazó ételek emellett rövidebb időre lakatnak jól, így ha csak ilyesmit eszünk, sokkal gyakrabban fogjuk magunkat éhesnek érezni. Talán meglepően hangzik, de ha túl kevés zsiradékot eszünk, még hízhatunk is, mivel egyrészt többet eszünk, másrészt az anyagcserénk sem működik megfelelően.
Forrás: care2.com