Antibiotikumok szedésekor így együnk

Antibiotikumot szedni sosem kellemes, hiszen pluszterhet rónak a szervezetre, mivel a káros baktériumok mellett a hasznosakat is elpusztítják. Éppen ezért fontos, hogy ilyenkor fokozottan ügyeljünk a táplálkozásunkra.

Kerüljük a cukrot és az allergéneket!

A tej és a glutén fogyasztásának - melyek gyakori allergének - mérséklése segíthet a gyulladások leküzdésében, és ugyanez a helyzet a cukorral is. Ha kevesebb cukrot eszünk, akkor a baktériumok számára is kevesebb tápanyag jut, ami hozzájárulhat a pusztulásukhoz. A nők esetében különösen fontos a cukorbevitel mérséklése, mert így kisebb esélyük van arra, hogy gombás fertőzéseket, például hüvelygombát kapjanak az antibiotikumok hatására.

Az antibiotikumok meggondolatlan használata súlyos egészségügyi kockázatot von maga után. Bővebben erről az alábbi cikkünkben írtunk!

Együnk sok probiotikus ételt!

A probiotikus ételek fogyasztásával hozzájárulhatunk ahhoz, hogy újratermelődjenek a testünkben azok a hasznos baktériumok, amelyeket az antibiotikumok elpusztítottak. Ha nem vagyunk laktózérzékenyek, együnk sok natúr joghurtot és kefirt, emellett fogyasszunk miso levest, kimchit, savanyú káposztát és kombuchát is. Emellett vásárolhatunk probiotikumot a patikában - ezek szedését az orvos is javasolni szokta antibiotikumok mellé. A leghatékonyabbak általában a por állagúak, de a folyékonyak is beválnak.

A natúr joghurtok segítenek a hasznos baktériumok újratermelődésében
A natúr joghurtok segítenek a hasznos baktériumok újratermelődésében

Az sem mindegy, hogy mikor vesszük be a probiotikumokat. Az antibiotikumokat általában az étkezéssel együtt kell bevenni, de a probiotikumokkal ne így járjunk el. A legjobb, ha a gyógyszer és a probiotikum beszedése között legalább két óra eltelik, így érhetjük el a legmagasabb hatásfokot. Ha probiotikus ételeket eszünk, iktassuk be őket tízóraira és uzsonnára, míg a főétkezésekkel együtt bevehetjük a gyógyszereinket.

Próbáljuk csökkenteni a stresszt!

Fontos, hogy ha betegek vagyunk, a fizikai pihenés mellett a lelkire is próbáljunk koncentrálni. Stressz hatására ugyanis megemelkedik a kortizolszint, ami megnehezíti, hogy a bevitt tápanyagok, gyógyszerek felszívódjanak az emésztőrendszerből, ez pedig csökkentheti az orvosságok hatékonyságát. Természetesen a dohányzás, az alkoholfogyasztás és a sport is kerülendő ilyenkor, legfeljebb egy-egy rövid sétát tegyünk, amíg betegek vagyunk.

Forrás: rodalesorganiclife.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

A még felhősebb tájakon is csökken a felhőzet, a záporok megszűnnek. A déli szél többnyire mérsékelt marad. Késő estére 5 és 12 fok közé hűl le a levegő. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra