Joghurt
A legegészségesebb az ízesítetlen, natúr verzió illetve a görög joghurt - a bennük lévő probiotikumok segítenek abban, hogy az emésztőrendszerünk megfelelően működjön. Olyat válasszunk, ami élőflórás.
Zab és zabpehely
Sok benne a béta-glukán, ami egy antioxidáns hatásokkal bíró rost. Serkenti az immunrendszert, gyorsítja a sebgyógyulást és az antibiotikumok hatását is erősíti.
Fokhagyma
Sok benne az allicin, ami antibakteriális hatású, és segít, hogy felvegyük a harcot a fertőzések ellen. Kutatások is kimutatták, hogy napi két gerezd nyers fokhagyma fogyasztásával nem csak a náthát könnyebb elkerülni, a rákos megbetegedések kialakulásának megakadályozásában is segíthet.
Tea
Azok az emberek, akik két héten át napi öt csésze fekete teát ittak, tízszer ellenállóbbak lettek a vírusos fertőzésekkel szemben, mint azok, akik placebó forró italt - derült ki egy amerikai kutatásból. Ez a hatás a teában található L-theanin nevű aminosavnak köszönhető.
Gomba
A gombafogyasztás növelheti a fehérvérsejtek aktivitását, amelyek így jóvan hatékonyabban tudnak harcolni a fertőzések, vírusok és baktériumok ellen. A shiitake és a maitake gomba különösen hatékony ebből a szempontból.
Tengeri herkentyűk
Kagyló, osztriga, rák, homár - ha tehetjük, fogyasszuk őket gyakran, mert sok bennük a szelén és az olyan fehérjék, melyeknek segítenek megtisztítani a szervezetet a náthavírusoktól. A lazac , a makréla és a hering pedig omega-3 zsírsavakban gazdag, aminek gyulladáscsökkentő hatása van.
Forrás: prevention.com