Brokkoli
Ebben a zöldségben egy krómium nevű ásványi anyag található, amely segít az elfogyasztott táplálék feldolgozásában, illetve megemeli az agyban a szerotonin, a norepinefrin és a melatonin szintjét, ami segít szabályozni a hangulatot. Kutatások szerint ez abban is segíthet, hogy enyhítse az atipikus depresszió olyan tüneteit, mint a túlevés vagy a folyamatos alvás. Krómiumot a szőlőlé és a burgonya is tartalmaz.
Kesudió
A kesuban sok a cink, ami kutatások szerint segít enyhíteni a depressziós tüneteket és felerősíti az antidepresszánsok hatékonyságát. A cinkhiány étvágytalansághoz és az immunrendszer gyengüléséhez, hangulatromláshoz vezethet. Cinkből a pirított tökmagban is található nagyobb mennyiség.
Lazac
A lazac húsában sok a D-vitamin, amelyből egyébként legkönnyebben úgy töltekezhetünk fel, ha hetente néhány alkalommal 15 percet a napon töltünk. Mivel ez télen nehezebben kivitelezhető, ilyenkor érdemes gyakran fogyasztani lazacot, tejet és tojássárgáját is, mert ezekben viszonylag sok a D-vitamin. Ennek a vitaminnak a szintje nagy mértékben befolyásolja, hogy milyen a hangulatunk.
Spenót
A spenótban sok a magnézium, amely nagy szerepet játszik a szerotonin termelődésében. A szerotonin hiánya depresszióhoz, álmatlansághoz, szorongáshoz és kimerültséghez vezethet. A spenót mellett sok magnézium van még a mandulában és az edamaméban is.
Csicseriborsó
Sok benne a B6-vitamin, amely szintén segít a szerotonin és a norepinferin termelődésében, ezért hatással van arra, hogy milyen a hangulatunk. Hiánya ingerlékenységhez, idegességhez és depresszióhoz vezethet.
Forrás: care2.com