Segíthetnek a zöldek
Ezek közé tartoznak a sötét színű leveles zöldek, mint a kel, a spenót, a fodros kel, a saláta vagy a rukkola, melyekben sok a folsav, a cink, a kalcium, a vas, a magnézium, a C-vitamin és a rost is. A bogyós gyümölcsök magas antioxidánstartalmuk miatt illenek be a sorba. A zöld tea, amelyet szerencsére egyre többen fogyasztanak, szintén bővelkedik antioxidánsokban, gyulladáscsökkentő anyagokban, és bizonyítottan segíthet csökkenteni egyes betegségek kialakulásának esélyét.
A tojás is köztük van
A tojás szintén nevezhető szuperélelmiszernek, mivel magas a fehérjetartalma és két erős antioxidáns is van benne (lutein és zeaxanthin), amely védi a látást és a szem egészségét. A hüvelyesek is nagyon egészségesek, tele vannak B-vitaminnal, ásványi anyagokkal, fehérjével és rosttal, hozzájárulhatnak az egészséges testsúly, vércukorszint és vérnyomás eléréséhez, illetve szinten tartásához is.
Egészséges zsírok
Az olajos magok és diófélék egészséges zsiradéktartalmuk miatt férnek fel a listára, illetve azért, mert értékes növényi fehérjéket tartalmaznak. A kefir és a joghurt szintén figyelmet érdemel, mivel fermentáltak, így probiotikus hatásuk miatt segíthetnek megőrizni az emésztőrendszer egészségét.
Kerüljenek rendszeresen az asztalra!
A fokhagyma, az olívaolaj, a gyömbér, a kurkuma, a lazac, az avokádó, az édesburgonya, a gombafélék és az alga is méltán nevezhető szuperélelmiszernek. Ha a felsorolt ételeket rendszeresen az asztalra tesszük, nagy mértékben hozzájárulunk ahhoz, hogy minél egészségesebb és ellenállóbb legyen a szervezetünk.
Forrás: healthline.com