Virágokból salátát
A százszorszépekből nemcsak virágcsokrot érdemes csinálni. Ha kidugják a fejüket a fűből, bátran szedjük és vigyük a konyhába. Bár az íze néha kesernyés lehet, levelei és virágja is ehetőek - nyersen, párolva és főzve egyaránt. Ha virágosnál vesszük, akkor inkább ne együk meg, mert jó eséllyel valamilyen permetszer van rajta.
A gyermekláncfű - vagy pitypang - szinte bárhol megterem, így könnyen beilleszthetjük az étrendünkbe a leveleit. A kisebbeket érdemes választani, mert a nagyobbak íze már kesernyés lehet. Tehetjük salátába vagy levesekbe, de akár meg is párolhatjuk egy kis fokhagymával, mint a spenótot. A virágát is megehetjük akár nyersen is - például salátába keverve. A gyökere pedig sütve igazán finom, de leturmixolva smoothie-ba is kerülhet - enyhe kávés-csokis íze van. Nagyon jót tesz a vese és a máj egészségének.
Harc az allergiával és a görcsökkel
A csalán - amit jobb, ha csak kesztyűvel szedünk - szintén ehető, és főzve vagy párolva már attól sem kell tartanunk, hogy megcsíp minket. Tápanyagdús zöldféle, levesekbe, ragukba is kerülhet. Segít felvenni a küzdelmet a szezonális allergiával.
A lépten-nyomon felbukkanó útifű is remek kiegészítője lehet az egészséges étrendnek. Vágjuk fel, majd keverjük salátákba vagy ragukba. De akár meg is párolhatjuk olajjal és fokhagymával, mint a kellevelet vagy a spenótot.
A vörös lóherét is érdemes szedni. Ez az egyik legmagasabb fitoösztrogén-tartalmú növény, ezért különösen nőknek ajánlott a fogyasztása, mivel enyhítheti a menstruációs problémákat. Levele és virága is ehető. Keverhetjük salátába vagy főzhetünk belőle teát. A lényeg, hogy mindig csak olyan helyről gyűjtsük, ahol biztosak vagyunk benne, hogy nem permeteztek valamilyen vegyszerrel.
Forrás: care2.com