Az alábbi hozzávalókat érdemes együtt felhasználni, mert úgy jóval hatékonyabban csökkenthetik a szervezetben lévő gyulladást, mint külön-külön fogyasztva.
Zöld leveles zöldségek és olívaolaj
Kutatások eredménye is bizonyította, hogy érdemes a zöld leveles zöldségeket egy kis olívaolajjal meglocsolni. A zöldségek és a jó zsírok kombinációja ugyanis segíti az antioxidánsok még hatékonyabb felszívódását a szervezetben, így pedig csökkenti a gyulladások kialakulásának esélyét.
Áfonya és spenót
Első hallásra furcsa párnak tűnhet, de tanulmányok igazolták, hogy az áfonya 6 héten át fogyasztva segíthet csökkenteni az edzések után jelentkező gyulladást, a spenót pedig az edzések alatti légzés és oxigénáramlás javításához járulhat hozzá.
Citrusfélék és lencse
Tudósok szerint a magas vastartalmú ételek, például a lencse fogyasztásával még nem biztos, hogy a bevitt vas fel is szívódik a szervezetben. Ezt a folyamatot segítheti a citrusfélékben található aszkorbinsav és karotinoid.
Málna és szőlő
A málna és a szőlő is gazdag antioxidánsokban, de ha együtt fogyasztjuk őket, akkor még jobb hatást érhetünk el. A málna ugyanis ellagsavat tartalmaz, ami növeli a szőlőben található quercetin hatékonyságát. Ráadásul ez a kombináció csökkentheti a szív- és érrendszeri betegségek, a csontritkulás és a tüdőrák kialakulásának kockázatát is.
Kefir és mandula
Köztudott, hogy a kefir gazdag probiotikumokban, de azt már kevesebben tudják, hogy érdemes egy kis mandulát is szórni ebbe a tejtermékbe. A mandula vékony héjában található rostok ugyanis prebiotikumként fognak működni, amelyek a probiotikumokat táplálják. Így még hatékonyabb lehet a küzdelem a krónikus gyulladással járó bélbetegségek - például a Crohn-betegség - ellen.
Hagyma, fokhagyma és barnarizs
Egy igazán "ütős hármas" a hagyma, fokhagyma és barnarizs kombinációja. Ezek ugyanis több mint háromszorosára növelik a szervezetben a cink felszívódásának arányát, így sokkal hatékonyabban védekezhetünk a kónikus gyulladások ellen.
Forrás: prevention.com