Avokádó
Az isteni, élénkzöld avokádóban sok a rost, a kálium és a telítetlen zsírsav, ráadásul a bőrszépítő hatása is közismert. Ráadásul finom is, így könnyű vele túlzásba esni, pedig nagyon sok benne a kalória, így heti 2-3 alkalomnál többször nem jó fogyasztani, különösen, ha diétázunk.
Olajos magvak
Az olajos magvakkal hasonló a helyzet - már egy maréknyi is több száz kalóriát tartalmaz belőlük, bár tény, hogy igen egészségesek. Napi néhány dkg fogyasztható belőlük, például reggel zabkásába, vagy egy kis gyümölcssalátába keverve.
Az avokádó sok zsírt tartalmaz, ezért óvatosan fogyasszuk!
Müzli, müzliszelet
Ha ilyesmit vásárolunk, nézzük meg alaposan a csomagolást, mert a legtöbb tele van zsírral és hozzáadott cukorral. Keressük a csökkentett cukortartalmú verziókat, és az energiaszeleteket is mértékkel fogyasszuk - valójában egy átlagos méretűnek a fele is elegendő egy kis energiapótláshoz.
Aszalt gyümölcsök
Van bennük bőven rost és vitamin, de sajnos meglepően sok hozzáadott cukor is - ráadásul a gyümölcsök nagy részének cukortartalma egyébként sem alacsony. A legkevesebb kalória a friss vagy fagyasztott bogyós gyümölcsökben van, érdemes ezeket fogyasztani inkább.
Gluténmentes ételek
Hacsak valakinek nincs megállapítottan gluténallergiája, nem érdemes bedőlnie a trendeknek, és kifejezetten az ilyen termékeket keresni, ugyanis a bennük lévő adalékanyagok miatt általában magasabb a kalóriatartalmuk a hagyományos termékeknél. Ha mindenképp gluténmentesen szeretnénk étkezni, akkor válasszuk a kölest, a quinoát vagy egyéb, természetesen gluténmentes magokból készült ételeket.
Ízesített görög joghurt
Bár finomak és sok bennük a kalcium, nagyon sok hozzáadott cukrot tartalmaznak, így az ízesített verzió helyett mindig válasszuk a natúr illetve zsírszegény fajtákat. Keverjük édesítővel, gyümölcsökkel, fahéjjal, hogy megspóroljuk a feleslegesen hozzáadott kalóriákat.
Forrás: mensfitness.com