Így szabadulhatunk meg a cukorfüggőségtől

Szeretnénk csökkenteni cukorfogyasztásunkat, de nem igazán sikerül? Az alábbi tippek sokat segíthetnek.

Sokan tudják, hogy csökkenteniük kellene életükben a cukorfogyasztást, ám nagy részük rendkívül nehéznek találja ezt a váltást, mert túl erős bennük a vágy, hogy olykor-olykor egyenek valami édeset. Valóban: senki sem mondja, hogy a cukorbevitel leépítése egyszerű feladat lenne - az alábbiak segítségével mégis könnyebb lesz valós sikereket elérnünk.

Búcsúzzunk el a cukros üdítőktől!

Ezek ugyanis rengeteg hozzáadott cukrot tartalmaznak. Vagyis ha rendszeresen iszunk ilyeneket (a népszerű dobozos, szénsavas márkák mellett cukros teát, cukorral feldobott kávét vagy energiaitalokat), akkor a legjobb ezek mellőzésével megkezdeni életmódunk reformját. Aki a szénsavat szereti, továbbra is ihat buborékos ásványvizet, melyet feldobhat egy kis citrom-, narancs- vagy lime-lével. Aki pedig tántoríthatatlanul édesen szereti csak a kávét vagy a teát, próbálja meg a csészébe halmozott cukor mennyiségét hétről hétre a korábbi adag felére csökkenteni egészen addig, amíg már csak egyetlen teáskanálnyit (vagy még annyit sem) használ.

Felejtsük el az édesítőszereket!

Nem nagyon segíti ugyanis a fogyásunkat, ha cukor helyett ezekből választunk, ráadásul vonatkozó kutatások szerint felkorbácsolhatják vágyainkat a valódi cukor iránt, és máris újra ott vagyunk, ahonnan elmozdulni szerettünk volna.

Válasszunk inkább a gyümölcsök közül!
Válasszunk inkább a gyümölcsök közül!

Táplálkozzunk tudatosan!

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Ha ránk tör a vágy, hogy befaljunk egy nagy csokiszeletet vagy egy fánkot, álljunk meg egy percre, és gondoljuk végig, hogy mi motivál. Éhesek volnánk? Vagy sok a stressz? Ha látjuk az okot, könnyebb lesz újra kezünkbe ragadni a gyeplőt: könnyen lehet például, hogy egy kis séta, egy rövid munkaszünet vagy egy baráti fecsegés ki is mossa belőlünk a sóvárgást a cukor iránt. Ha pedig eszünk (valami rendeset), akkor ne másra figyeljünk, hanem élvezzük ki az ízeket!

Ismerjük fel a cukrot!

Vagyis olvassuk el figyelmesen vásárolt termékeink összetevőit! Ha a címke több mint 8 gramm cukrot jelez, érdemes megnézni, hogy hozzáadott cukorról van-e szó: ha igen, ne vegyük meg a terméket! (A természetes cukrok ellenben ne zavarjanak, mert testünk máshogyan emészti meg ezeket.) A következők is hozzáadott cukrot jeleznek: szacharóz/szukróz, dextróz, mannit/mannitol, méz, agave, maltodextrin, kukoricaszirup és egyéb szirupok.

Találjuk meg a természetes cukorforrásokat!

A cukor természetes részét képezi a friss és a szárított gyümölcsöknek, a natúr joghurtnak vagy a teljes őrlésű gabonaféléknek is - csakhogy ezek a cukor mellett fehérjét, rostokat és vitaminokat is tartalmaznak, amelyek fontosak testünk egészsége szempontjából, és amelyektől a táplálék felszívódása is lassabb lesz. Arról nem is beszélve, hogy jóllakottabbnak érezzük majd magunkat tőlük.

WebMD

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra